Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

КАПУСТА БРЮССЕЛЬСЬКА

Вирощують її розсадою. Для одержання розсади висівають насіння в розсаднику з розрахунку 4-5 г насіння на 1 м2. Відстань між рослинами мав бути 3-4 см, а між рядами — 6-8 см, глибина посіву — 1 см. Коли з'явиться 4-5 справжніх листочків, розсаду можна висаджувати у відкритий ґрунт. Норма садіння має бути такою, щоб відстань між. рослинами становила 60 см, а відстань між рядами — 70 см. Через 10-15 днів після садіння розсади рослину підживлюють органічними добривами (гноївка, коров'як, пташиний послід). Рослини брюссельської капусти регулярно поливають, ґрунт розпушують, але не підсапують, тому що при підгортанні нижні качанчики можуть згнити.

Маточники брюссельської капусти, які наступного року використовуватимуться для одержання насінного матеріалу, викопують до початку заморозків при температурі не нижче - 6 °С. Обрізають усе листя, залишаючи тільки зачатки качанчиків і верхівкову бруньку, і зберігають маточники в холодному приміщенні в піску. Температура зберігання — 0 °С. За 15-20 днів до садіння у відкритий ґрунт маточники потрібно прикопати в захищеному ґрунті, щоб утворилася коренева система. Після садіння через 10- 12 днів проводять підживлювання настоєм коров'яку з розрахунку 2-3 л 10% -ного розчину на рослину. Наступне підживлювання — мінеральними добривами — проводиться перед цвітінням. Добре використовувати суміш сечовини, суперфосфату й хлористого калію. На одну рослину йде приблизно 5 г сечовини, 10 г суперфосфату та 5 г хлористого калію. Коли почнеться цвітіння, рослину потрібно підв'язати, а наприкінці цвітіння видалити пізні листкові та квіткові пагони.

Одна рослина дає близько 30-40 г насіння, цієї кількості досить, щоб засіяти 10-15 м2.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.