Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

ЧАСНИК

Часник буває стрілкуватим і нестрілкуватим. Стрілкуватий часник розмножується бульбочками, які утворюються на стрілці, нестрілкуватий — стрілок не утворює і розмножується лише зубками головки. У нестрілкуватого часнику на насіння йдуть тільки великі зубки 30внішнього кола. Для одержання великої кількості посадкового матеріалу використовують бульбочки (повітряні цибулини). У перший рік вони дають круглі головки, не розділені на зубки, при наступному саджанні на 2-й або 3-й рік із них одержують уже типові головки. Якщо в стрілкуватого часнику повітряні цибулини не будуть використовуватися для насінних цілей, то стрілку, яка з'явилася, потрібно видалити.

Вирощування часнику під посадковий матеріал таке саме, як і для вживання в їжу. Озимий часник висаджують за 2-3 тижні до настання заморозків, як зубки, так і бульбочки. Зубки висаджують на глибину 5-7 см, відстань між рослинами — 4-6 см, а між рядами — 15 см. Бульбочки висаджують на глибину 2 см, відстань між рослинами — 3 см, між рядами — 10 см.

Висаджують часник у пухкий родючий ґрунт, гній під нього не вноситься.

Яровий часник висаджують у середині весни, зазвичай у квітні. Глибина садіння — 3-5 см.

Збирають часник, щойно розтріскуються суцвіття і жовкне листя. Нестрілкуватий часник збирають, коли починає вилягати бадилля. Викопаний часник обережно обтрушують, на 1,5 тижня залишають у провітрюваному приміщенні для просушування, після цього корінь і сухе листя відрізають, а часник зберігають у підвішеному стані.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити