Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

РЕДИС

Щоб одержувати три врожаї з однієї грядки за се30н, бажано забезпечити себе насінням редису. Слід ураховувати, що редис різних сортів легко перезапилюється між собою, тому насіння потрібно вирощувати в умовах і30ляції.

Вирощують редис на маточники так само, як і для харчових цілей, на пухких родючих зволожених ділянках. На важких і кислих ґрунтах редис хоча й росте, але коренеплодів не дає. Сіють редис на маточники спочатку в захищений ґрунт із відстанню між рослинами 5 см, між рядами 10-15 см. На 4—5-й день з'являються сходи. Щоб утворився гарний повноцінний коренеплід, потрібні гарне освітлення, регулярне рясне поливання, але короткий світловий день.

Підрослі маточники висаджують у відкритий ґрунт із розрахунку 1 рослина на квадрат 5x5 см. Спочатку відбирають типові для сорту коренеплоди, обрізають листя, залишаючи черешки 4- 5 см, і прищипують кінчик основного корінця. У грядку вносять мінеральні добрива, потім висаджують коренеплоди з розрахунку 1 коренеплідна ділянку 70x20 см. Редис потрібно висаджувати на таку глибину, щоб не закривалася точка росту.

На насіння вирощуються пагони 1-го й 2-го порядку. Редис цвіте 35-40 днів, верхівки пізніх суцвіть видаляють. Коли відростає квітковий пагін, редис підживлюють аміачною селітрою (15 г на 1 м2), перед появою бутонів підживлюють суперфосфатом і калійною сіллю (20 г на 1 м2).

Коли плоди пожовкнуть, насінники зрізують, залишають дозріти й висохнути на 10 днів. Потім насіння витягують із стручків і просівають. З кожної рослини редису можна одержати від 15 до 40 г насіння. Для забезпечення насінням свого городу досить 5 маткових рослин.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити