Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

КРІП

Це одна з найбільш популярних городніх рослин, насіння якої легко одержувати щороку на своїй ділянці. Кріп легко переносить холод, його насіння проростає вже при +3...+5 °С. Кріп любить рясне поливання і потребує достатньої кількості світла. Росте на супіщаному та легкому суглинному ґрунтах. На насіння кріп висівають або пізно восени, або навесні. Перед посівом ґрунт удобрюють мінеральними добривами: аміачною селітрою (10 г на 1 м2), суперфосфатом (10 г на 1 м2), калійною сіллю (15 г на 1 м2). Насіння висівають рядами з відстанню між ними 30-40 см.

На 1 погонний метр потрібно 1—1,5 г насіння, глибина посіву — 0,5 см. Якщо ще холодно, грядки закривають мульчею з торфу чи перегною шаром 1-1,5 см.

Коли з'явиться 3-4 листочки, рослини проріджують так, щоб відстань між ними була не менше 10 см. Якщо ґрунт малородючий, після проріджування кріп підживлюють мінеральними добривами. Перед цвітінням проводять друге підживлювання.

Щоб не допустити перехресного запилення й змішування сортів, перед початком цвітіння біля тих рослин, які йдуть на насіння, ставлять кілочки, рослини підв'язують, а зверху накидають марлю й стягають її так, щоб суцвіття опинилося в марлевому мішечку. Насіння дозріває в серпні. Коли 2/3 насіння в 30нтиках стануть бурими, їх зрізують, висушують, витягують насіння. Зберігають насіння кропу при кімнатній температурі протягом 2- 3 років. Для забезпечення насінням індивідуальної присадибної ділянки досить залишити 10-15 насінників.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.