Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

ПЕТРУШКА

Для забезпечення насінням петрушки особистого городу досить 3-5 рослин, тому, придбавши один раз насіння петрушки й висіявши його, надалі можна забезпечувати себе посадковим матеріалом самостійно. Петрушка добре переносить холод, витримує заморозки до мінус 7-8 °С, коріння зберігається а землі навіть узимку. Петрушка вимагає пухкого, багатого на перегній ґрунту. У період цвітіння її потрібно добре поливати.

Насіння висівають рано навесні з розрахунку 1 г насіння на І м2 на глибину 1-1,5 см, Висівають насіння рядами з відстанню між ними 45 см, відстань між рослинами — 6-8 см. Через 15- 20 днів, коли з'являться сходи, на ділянці, відведеній під насінні рослини, петрушку проріджують, залишаючи одну рослину на кожні 20 см. Коли з'явиться 2-3 справжніх листочки, петрушку підживлюють перший раз, через 2-3 тижні — другий.

Насіння петрушки в умовах теплого літа одержують на перший рік, для цього насінники восени мульчують сухим торфом, тирсою, перегноєм і залишають зимувати з ґрунті. На початку наступного літа насінні рослини утворюють квіткове стебло й дають якісне насіння.

Коренеплідні сорти для одержання насіння збирають до настання заморозків і зберігають у холодному приміщенні. На зберігання маткові коренеплоди складають у ящик шарами, перемежовуючи їх піском або крейдою. Температура зберігання 0...-1 °С при доброму провітрюванні. За 3 тижні до садіння у відкритий ґрунт маточники підрощують у домашніх умовах, а потім висаджують із розрахунку 1 рослина на ділянку 45x20 см. Верхню частішу залишають на рівні ґрунту не закритою.

Коли з'являються паростки, петрушку підживлюють аміачною селітрою з розрахунку 20 г на 1 м2. Перед цвітінням рослини, призначені на насіння, підживлюють суперфосфатом і калійною сіллю з розрахунку 15-20 г кожного добрива на 1 м2. Цвітіння петрушки триває 30-40 днів, після чого утворюється насіння. Коли насіння дозріває, воно легко обсипається, тому зрізати 30нтики з насінням слід дуже обережно. Зрізані 30нтики: просушують у провітрюваному приміщенні, витягують насіння й зберігають у теплі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити