Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

ГОРОДНІЙ ІНВЕНТАР

Готуй сани влітку, а городній інвентар слід готувати вже в січні, Наприкінці лютого — на початку березня починається обробіток ґрунту, і городній інвентар до цього часу має бути укомплектований.

Найбільш використовувані на ділянках знаряддя праці такі: кілька видів лопат (штикова лопата, звичайна для перекопування легкого ґрунту й лопата для перекопування важкого ґрунту); вила двох видів (широкозубові та 4-зубові загострені); кілька видів сапок і мотик (мотика серцеподібна з зубцями й мотика з зубцями); граблі (дерев'яні та металеві); розпушувач «кішка»; ручні кігтики; ручний совок-розпушувач; ручний культиватор; кілочки; садова мотузка; поливальниця; ручні ноші; тачка; складаний метр, маркери.

Штикова й звичайна лопати виконують найгрубішу роботу на ділянці й тому мають бути добре відточеними, міцними, без зазублин на ручках.

Основні розпушувачі ґрунту — мотика, сапка — мають бути добре заточені, легкі, з міцними ручками. Сапки, на відміну від мотик, необхідні для дрібнішого розпушення ґрунту і мають бути гострими, тому що при вегетації використовуються для догляду за низькорослими молодими рослинами.

Граблями та вилами також ледь розпушують ґрунт, вирівнюють його, закопують дрібне насіння, очищають ділянку від рослинного сміття.

Маркерами, виготовленими з тригранних брусків, позначаються дрібні борозенки й лунки, до кілочків підв'язуються молоді рослини.

Для поливу розсади використовуються поливальниця й шланг із дрібною решіткою. Ефективними є дощувальні установки для деяких овочевих культур.

Після закінчення городніх робіт увесь інвентар складають у спеціально відведеному для нього місці.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити