Сад і город (енциклопедія)

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ

НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

БУРЯК

Бурячна муха. Уражає молоді рослини, відкладаючи личинки, які живляться тканинами листя. Листячко стає про30рим, засихає й опадає. Для боротьби з бурячною мухою використовують інсектициди й рослини, які відлякують шкідника.

Фомоз сходів. Захворювання уражає коренеплоди, що ростуть на важких і кислих ґрунтах. Стрімко розвивається у вологу погоду. Для боротьби з захворюванням ґрунт добре вгноюють органічними добривами, періодично розкушують, рослини проріджують, насіння перед посівом протруюють.

Суха гнилизна. Ця хвороба виникає через відсутність одного з мікроелементів — бору. Спочатку чорніють і відмирають молоді листочки, потім хвороба поширюється на решту листя, коріння вкривається сірими плямами й загниває. Щоб уникнути цієї хвороби, потрібно обприскувати рослину розчином бораксу.

Церкоспороз буряка. Хвороба проявляється па старих листочках буряка. Вони вкриваються бурими плямами з червоно-коричневою облямівкою, яка, зливаючись, поширюється на все листя. Уражене листячко відмирає. Причина хвороби — брак міді, тому з появою ознак церкоспорозу слід обприскати рослину препаратами, що містять мідь.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.