Сад і город (енциклопедія)

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ

НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ОГІРКИ

Парші. Уражають зав'язь плодів, які перестають розвиватися, на ній з'являються вдавлені плями з червоним нальотом. Якщо уражаються листочки, вони вкриваються бурими плямами й висихають. Захворювання грибкове, тому для боротьби з ним потрібно збирати та знищувати хворі рослини, регулярно обприскувати огірки фунгіцидами.

Кутаста плямистість огірків. При захворюванні на листочках з'являються плями, а потім отвори. Такі ж плями з'являються на плодах, уражені огірки загнивають. Для боротьби з кутастою плямистістю слід обприскувати рослини препаратами, що містять мідь, і дотримуватися правильної сівозміни. Не можна вирощувати огірки на тій самій ділянці раніше, ніж через кілька років.

Гіркий смак огірків. Це захворювання не інфекційне й не паразитарне. Іноді є спадковим, оскільки в деяких сортів присутній ген гіркоти. В інших випадках гіркий смак проявляється через несприятливі погодно-кліматичні умови: посухи, значні коливання температури, надлишкове освітлення.

Павутинний кліщ. Шкідниками є як дорослі особини, так і личинки, які активно розмножуються в теплу суху погоду. Павутинний кліщ належить до сисних комах, він проколює м'які тканини й висмоктує сік. Для боротьби з кліщем слід регулярно та рясно поливати рослини, знищувати засохлі частини, оглядати й знищувати личинки та кокони.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.