Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ НА ВАЖКИХ ГЛИНИСТИХ ҐРУНТАХ

Картопля не любить важкі перезволожені ґрунти, але якщо город знаходиться саме в такому місці, можна домогтися високих урожаїв, використовуючи певні прийоми агротехніки.

Восени знімають шар землі 8-10 см, змішують із торфом або гноєм і складають у бурт для дозрівання компосту. Ділянку розпушують, уздовж периметра роблять водовідвідні канавки. Навесні, щойно зійде сніг і ґрунт трохи прогріється, ділянку знову розпушують, відводять зайву воду і, як тільки глина прогріється, висаджують картоплю. Оптимальний термін садіння — 20—25 травня. Бульби яровизують при кімнатній температурі й достатньому освітленні протягом місяця. Перед садінням ділянку перекопують, бульби висаджують за схемою: 1 бульба на ділянку 30x60 см і засипають шаром землі в 2-3 см. Зверху над кожною висадженою бульбою насипається жменя мінеральної суміші. Потім висаджену картоплю засипають товстим шаром заготовленого торф'яно-земляного компосту, щоб над кожним рядом утворився гребінь. Коли утвориться кірка, ґрунт розпушують, перед цвітінням картоплю високо підсапують, регулярно висапують бур'яни.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.