Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

САВОЙСЬКА КАПУСТА

Ця культура, на жаль, мало відома в нас, хоча є сорти, пристосовані до наших кліматичних умов. Назву свою вона отримала від графства Савойя в Італії, звідки поширилася в усій Західній Європі. У нас відома з кінця XVIII століття, особливо популярна була в XIX столітті, а потім незаслужено забута. Для вирощування на присадибній ділянці рекомендуються сорти Віденська рання 1346, 30лота рання, Ювілейна 2170. Це скоростиглі сорти, які мають період вегетації 60-65 днів (Ювілейна), 106-110 (30лота) і 135- 140 днів (Віденська). Сорт Вертю 1340 — середньопізній, період вегетації 110 днів із моменту висаджування розсади.

30вні савойська капуста нагадує білокачанну, але качан у неї пухкий, листя ясно-зелене сильнопухирчасте, ніжне та еластичне, качан коротший, ніж у білокачанної.

У савойської капусти вдвічі більше білків, ніж у білокачанної, вона ніжніша й смачніша. Її використовують для приготування супів, начинки, а також смажать, тушкують. Савойську капусту не можна заквашувати.

Вирощують савойську капусту з розсади, строки посіву, схема садіння й догляд такі ж, як у середньоспілих сортів білокачанної капусти.

Савойська капуста дуже добре переносить посуху та холод.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.