Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ЦИБУЛЯ-ШАЛОТ

Інші назви — сорокозубка, шарлотка. Це дворічна культура, яка розмножується діленням гнізда на окремі цибулини або насінням. Цибуля-шалот утворює гніздо з декількох цибулин. На одному місці росте 5-7 років. При розмноженні розподілом гнізда 1 раз на 5 років потрібно висівати насіння.

Вирощують цибулю-шалот для одержання цибулин і цибулі-пера. За властивостями близька до ріпчастої цибулі, але вирізняється більш ніжним, тонким і солодким смаком.

Для одержання насіння восени висаджують насінини, які в перший рік дають гніздо з 4-5 цибулинок із спільною сухою лускою. Наступного року висаджують однолітні цибулинки, які формують великі гнізда по 25-30 цибулин вагою 25-50 г кожна.

На 1 м2 вирощують до 1,5 кг цибулин і 5-8 кг зеленого листя. Схема садіння цибулі-шалота: 10-15 см між рослинами в ряді й 20-25 см між рядами. Агротехніка вирощування цибулі-шалота така ж, як і ріпчастої цибулі. Від ріпчастої вона відрізняється глибшим періодом спокою, високого холодостійкістю. Цибулю-шалот не використовують для весняної вигонки на перо.

Рекомендовані сорти: кущівка Харківська, Кубанський місцевий.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.