Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ЦИБУЛЯ ПОНИКЛА

Це багаторічна рослина родини лілейних. Інші назви — слизун, залізиста. Листя в неї плескате, ясно-зелене. На підземному стеблі утворюються несправжні цибулини. У перший рік вирощування цибуля-слизун утворює 2-4 несправжні цибулини з 8- 12 листочками. Цвіте й дає насіння на 2-3-й рік. Підземне стебло, на якому кріпляться цибулини, розростається променеподібно, на кожному промені розвивається окрема цибулина.

Листя цибулі-слизуна менш гостре, ніж у ріпчастої, має часниковий присмак. Містить велику кількість вітаміну С, цукру, провітамін А. Через високий уміст солей заліза одержала назву залізиста. Вона дуже зимостійка, стійка до хвороб і шкідників, листя починає відростати відразу після танення снігу. Перший урожай збирають у середині квітня — на початку травня.

Цибуля-слизун віддає перевагу чорноземним і дерново-під30листим ґрунтам із добрим зволоженням. Агротехніка обробки така ж, як і в ріпчастої цибулі.

Розмножують цибулю-слизун насінням, розсадою та діленням куща. При безрозсадному способі посів насіння проводять наприкінці весни — на початку літа за схемою: 1 рослина на 25 см.

При однолітній культурі насіння висівають у середині квітня, а врожай одержують у середині травня наступного року. З травня по серпень із 1 м2 можна одержати 6 кг цибулі.

Цибуля-слизун не має періоду спокою, після викопування кореневищ через 25 днів дає листя.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити