Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ЦИБУЛЯ-ШНІТ

Інші назви — різанець, скорода, трибулька, сибірська цибуля. Це багаторічна рослина, дуже холодостійка, відростає рано, тому що зниження температури до +3...+4 °С не сповільнює розвитку листя. Розмножується насінням і діленням куща.


Цибуля-шніт має два підвиди: сибірська — із великим листям, малокущиста; середньоросійська — із дрібним листям, сильнокущиста. У їжу використовують зелене перо, що містить величезну кількість білка, вуглеводів, мікроелементів. Листя тонке, шилоподібне, трубчасте. Цибуля сильно гілкується, на третій рік одна рослина дає до 50 гілок. Цибуля-шніт утворює несправжню цибулину з відкритими соковитими лусочками, сухі лусочки мають фіолетово-червоне забарвлення. Крім харчової цінності, цибуля-шніт має також декоративне значення, вона цвіте гарними фіолетовими квітами.

Цибуля-шніт росте на родючих, добре зволожених ґрунтах. Догляд і вирощування такі ж, як у цибулі-батуна й цибулі-порею. Зелену масу збирають у 2-3 прийоми із середини травня по жовтень.

Урожай шніт-цибулі — 4,5-5,5 кг з 1 м2 за сезон.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити