Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ЦИБУЛЯ-ШНІТ

Інші назви — різанець, скорода, трибулька, сибірська цибуля. Це багаторічна рослина, дуже холодостійка, відростає рано, тому що зниження температури до +3...+4 °С не сповільнює розвитку листя. Розмножується насінням і діленням куща.

 

Цибуля-шніт має два підвиди: сибірська — із великим листям, малокущиста; середньоросійська — із дрібним листям, сильнокущиста. У їжу використовують зелене перо, що містить величезну кількість білка, вуглеводів, мікроелементів. Листя тонке, шилоподібне, трубчасте. Цибуля сильно гілкується, на третій рік одна рослина дає до 50 гілок. Цибуля-шніт утворює несправжню цибулину з відкритими соковитими лусочками, сухі лусочки мають фіолетово-червоне забарвлення. Крім харчової цінності, цибуля-шніт має також декоративне значення, вона цвіте гарними фіолетовими квітами.

Цибуля-шніт росте на родючих, добре зволожених ґрунтах. Догляд і вирощування такі ж, як у цибулі-батуна й цибулі-порею. Зелену масу збирають у 2-3 прийоми із середини травня по жовтень.

Урожай шніт-цибулі — 4,5-5,5 кг з 1 м2 за сезон.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.