Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ ЯРОВОГО ЧАСНИКУ

Яровий часник, не стрілкуватий, має дрібніші зубки, але зберігається краще, ніж із стрілками. Ґрунт готують під нього так само, як під озимий. Висаджують яровий часник рядами при відстані між рослинами 6-8 см, між рядами — 20 см. Засипають землею на 2-3 см від верхньої частини зубка. Висаджують яровий часник при встановленні стійкої теплої погоди, залежно від регіону, у першу-третю декаду квітня. Перед садінням зубки сортують так само, як і в озимого часнику.

Яровий часник висаджують в удобрений вологий ґрунт. Перше підживлювання проводять азотним добривом із появою сходів. За 10 днів підживлюють удруге.

У першій половиш вегетації часник потрібно поливати кожні 5- 6 днів, щоб ґрунт був вологим, витрачаючи на 10 м2 30-40 відер води. Між поливаннями ґрунт розпушують на глибину 1,5-2 см, регулярно просапують і знищують бур'яни. Між підживлюваннями рослини підсипають деревним попелом (1 склянка попелу на 1 м2). Коли нижнє листя починає висихати, а верхнє жовкне та вилягає, яровий часник починають збирати. Після збирання його просушують так само, як і озимий, і зберігають у таких же умовах.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити