Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Сад і город (енциклопедія)

ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ВИШНІ

Обрізання й формування крони у вишні залежить від того, до якого різновиду належить конкретне дерево. Вишня має два різновиди: кущоподібний і деревоподібний. До кущоподібних належать сорти Любська, Гріот остгеймський, Підбєльська, Шпанка рання, Мелітопольська десертна, Пустунка, Метеор кораї. У цих сортів утворюються довгі звисаючі прирости, які сильно загущують крону. Зазвичай їх формують за типом без'ярусної крони. При цьому найважливішим є регулярне проріджування крони, під час якого вирізують велике гілля й залишають дрібне. У вишні нові паростки найчастіше утворюються з верхівкових ростових бруньок, тому з початкова плодоносіння гілки вкорочувати не можна.

Друга форма — деревоподібна — має високі крони вузькопірамідальної форми. До таких сортів належать Анадольська, Англійська рання, Лотовка. У них крону формують за розріджено-ярусним типом. Скелетні гілки першого порядку не повинні мати кут відхилення від вертикалі менше 40°, тому що в міру росту це призводить до розламування дерева. Деревоподібні форми вишні плодоносять на букетних гілочках, тому після формування крони обрізання в основному полягає у видаленні сухих, поламаних і переплетених гілок. Сильні паростки на внутрішній і нижній поверхні великого гілля видаляють. Дерева сильнорослих і середньорослих сортів перед початком плодоносіння вкорочують, обрізаючи центральний провідник на бічну гілку. У такий спосіб проводять зниження крони до 3,5-4 м у сильнорослих і середньорослих сортів, до 2-3 м — у слаборослих сортів.

Надалі, коли однолітній приріст зменшиться до 10-15 см, слід провести омолоджування гілок. Як правило, це роблять один раз на 5-6 років. Сильні однолітні паростки проріджують і ледь укорочують, що призводить до посиленого формування на них букетних гілочок.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.