Сад і город (енциклопедія)

ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ВИШНІ

Обрізання й формування крони у вишні залежить від того, до якого різновиду належить конкретне дерево. Вишня має два різновиди: кущоподібний і деревоподібний. До кущоподібних належать сорти Любська, Гріот остгеймський, Підбєльська, Шпанка рання, Мелітопольська десертна, Пустунка, Метеор кораї. У цих сортів утворюються довгі звисаючі прирости, які сильно загущують крону. Зазвичай їх формують за типом без'ярусної крони. При цьому найважливішим є регулярне проріджування крони, під час якого вирізують велике гілля й залишають дрібне. У вишні нові паростки найчастіше утворюються з верхівкових ростових бруньок, тому з початкова плодоносіння гілки вкорочувати не можна.

Друга форма — деревоподібна — має високі крони вузькопірамідальної форми. До таких сортів належать Анадольська, Англійська рання, Лотовка. У них крону формують за розріджено-ярусним типом. Скелетні гілки першого порядку не повинні мати кут відхилення від вертикалі менше 40°, тому що в міру росту це призводить до розламування дерева. Деревоподібні форми вишні плодоносять на букетних гілочках, тому після формування крони обрізання в основному полягає у видаленні сухих, поламаних і переплетених гілок. Сильні паростки на внутрішній і нижній поверхні великого гілля видаляють. Дерева сильнорослих і середньорослих сортів перед початком плодоносіння вкорочують, обрізаючи центральний провідник на бічну гілку. У такий спосіб проводять зниження крони до 3,5-4 м у сильнорослих і середньорослих сортів, до 2-3 м — у слаборослих сортів.

Надалі, коли однолітній приріст зменшиться до 10-15 см, слід провести омолоджування гілок. Як правило, це роблять один раз на 5-6 років. Сильні однолітні паростки проріджують і ледь укорочують, що призводить до посиленого формування на них букетних гілочок.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.