Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ВИРОЩУВАННЯ ОГІРКІВ РОЗСАДНИМ СПОСОБОМ

Для одержання раннього врожаю огірки вирощують підготовленою заздалегідь розсадою. Насіння огірків висівають у горщики завбільшки 10x10 см із сумішшю такого складу: 2 частини торфу, 2 частини перегною, 1 частина тирси, на кожне відро суміші додають по 1 чайній ложці сечовини, суперфосфату, сульфату калію та 1 склянку деревного попелу. Насіння висівають на глибину 1,5 см і до появи сходів тримають при температурі +27...+28 °С. Після появи сходів температуру знижують до 20- 24 °С — удень і 18 °С — уночі. Проводять регулярне відбраковування слабких рослин.

Висаджують розсаду у віці 20 днів. Обробіток ґрунту й внесення добрив такі ж, як і для посіву насіння. Роблять лунки, висаджують у них розсаду за схемою: відстань між рослинами 35 см, відстань між рядками — 50 см. Перед садінням лунки обробляють розчином марганцевокислого калію (0,5 г на 10 л води), розсаду добре поливають ще в горщиках, а при саджанні горщик засипають землею так, щоб підсім'ядольне коліно було відкрите. Якщо стебло розсади занадто витягнулося, його посипають тирсою або торфом шаром у 2 см. Після садіння рослини рясно поливають у борознах. Окрім зволоження ґрунту, поливання забезпечить захист від можливого похолодання.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити