Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ДОГЛЯД ЗА ОГІРКАМИ

Догляд за огірками передбачає систематичне знищення бур'янів, регулярне розпушування ґрунту на глибину 1,5-2 см. Ґрунт у рядах обробляють вилами, устромляючи їх між рядами й відразу витягуючи.

Огірки не можна поливати водою, температура якої нижча температури ґрунту. До плодоносіння їх поливають кожні 2-3 дні (по 5-8 л на 1 м2), а під час плодоносіння — через 1-2 дні (по 10-25 л на 1 м2). Чим спекотніша й сухіша погода, тим ряснішим має бути поливання. Поливають огірки так, щоб не розмивався ґрунт і не ушкоджувалися коренева система, листя й стебло (ліана).

Протягом вегетаційного періоду проводять регулярні підживлювання. Перше підживлювання здійснюється під час цвітіння. Готують розчин із розрахунку 1 склянка коров'яку, 1 чайна ложка суперфосфату, 1 чайна ложка аміачної селітри та 1 чайна ложка сульфату калію на 10 л води. Підживлюють із таким розрахунком, щоб на 1 мг припадало 20-30 r аміачної селітри, 40-50 г суперфосфату й 17-20 г калійної солі.

До початку плодоносіння проводять друге підживлювання, знижуючи вдвічі-втричі кількість а30тних добрив. Можна використовувати розчин з 1 столової ложки нітрофоски. 3 столових ложок деревного попелу й 0,5 л курячого посліду на 10 л води. Третє підживлювання проводять за 2 тижні розчином сульфату калію, суперфосфату та сечовини з розрахунку по 1 чайній ложці сульфату калію й суперфосфату та 2 чайні ложки сечовини на 10 л води. У цей розчин додають 1 л коров'яку, проціджують і підживлюють рослини з розрахунку 8-10 л розчину на 1 м2.

Протягом усього вегетаційного періоду проводять позакореневе підживлювання обприскуванням рослин. Добре впливає на врожайність огірків обприскування розчином сечовини з розрахунку 1 столова ложка на 10 л води, розчином мікродобрив (солі бору, фтору, марганцю, заліза). Після кожного збирання плодів проводять освіжні поливання, обприскуючи рослини з розрахунку 5— 10 л води на 1 м2.

Перший урожай знімають через 40- 45 днів із моменту появи сходів, дозрілі плоди потрібно збирати якнайчастіше, щоб вони не стримували росту інших плодів. Зазвичай це роблять через кожні 2-3 дні, а в скоростиглих сортів через день. Плоди не можна відривати від рослини, аби не ушкодити стебла, їх акуратно відщипують. Порожні пагони обрізають, огудину розкладають на землі, пришпилюють і підсипають ґрунтом для утворення кореневої системи. Бічні пагони прищипують на довжину 35- 40 см.

Огірки можна вирощувати на шпалерах і спільних посівах (кулісах). При вирощуванні на шпалерах ряди розміщають через 1-1,5 м, натягають дріт на опори, відстань між якими становить 40-50 см. На початку формування рослини підв'язують до нижнього ряду дроту, і при подальшому розвитку вони заповнюють усі ряди. Найкраще вирощувати огірки на шпалерах в один ярус.

При вирощуванні в кулісах висівають ряд огірків і 2-3 ряди кулісної культури (середньопізню капусту, буряк, моркву, боби, помідори). Терміни посіву кожної культури рекомендуються агротехнікою. Ґрунт розпушують перший раз на глибину 12-15 см, другий раз на глибину 8-10 см, надалі на глибину 5-7 см. Після появи першого справжнього листя рослини проріджують, залишаючи в рядах одну рослину на 12-15 см.

Існує технологія надраннього одержання врожаю огірків. З осені готують грядки. Згрібають докупи сміття, листя, траву, гілки, солому й залишають до весни . З настанням теплих сонячних днів сміття розгрібають, прогрівають і через 7-10 днів формують грядку. Висота грядки — 80 см, ширина — 100 см. Сміття поливають теплою водою, утрамбовують і роблять лунки діаметром 25-30 см та завглибшки 30 см. Лунки роблять у два ряди в шаховому порядку. Потім грядку поливають 0,1%-ним розчином марганцевокислого калію з розрахунку 5 л на 1 м2 і посипають крейдою (1 склянка на 1 м2) або. деревним попелом (2 склянки на 1 м2). Потім готують ґрунт, яким засипають грядки. Для підготовки цього ґрунту беруть 5 частин торфу, 5 частин деревного попелу, 5 частин перегною, 1 частину піску й 1 частину деревної тирси. Додають мінеральні добрива як при підготовці ґрунту для розсади, За 2 дні до посіву вдобрений ґрунт розкладають у лунки шаром 18-20 см, грядку між лунками засипають цим ґрунтом шаром 2- 3 см. Поливають грядку теплою водою із сечовиною (1 чайна ложка сечовини на 10 л води). На 2 дні закривають грядку плівкою, а потім засівають набубнявілим насінням огірків.

Схема посіву — 4-5 насінин одного сорту чи 2-3 насінини різних сортів на лунку, глибина посіву — 2-2,5 см. Після цього грядку щільно накривають поліетиленовою плівкою, засипаючи краї землею. Через 10-12 днів після появи сходів плівку вирізують ножицями над лункою. Якщо ґрунт у лунках сухий, його обережно поливають, а ще за тиждень плівку обрізають уздовж усього кола лунки. Рослини проріджують, залишаючи 2-3 на лунку, підсипають тирсою або торфом шаром 3-5 см. До плодоносіння проводять 2 підживлювання через 10 днів. Перше робиться через 2 тижні після появи сходів. Використовують такий розчин: 0,5 л коров'яку, чайна ложка сульфату калію та чайна ложка суперфосфату на 10 л води з розрахунку 2 л розчину на кожну лунку, Другий раз використовують нітрофоску.

Ще 2 підживлювання проводять під час плодоносіння за тією ж схемою. Крім того, які при звичайному способі вирощування, проводять позакореневі підживлювання та освіжні обприскування. Огудиння рослин прищипують на довжину 100-120 см, бічні пагони прищипують на довжину 40-50 см.

При такому способі вирощування врожай становить 15-17 кг з 1 м2, рослини не уражаються грибковими захворюваннями, грядка не засмічується бур'янами.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.