Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

КРУКНЕКИ

Крукнеки — нова для наших умов городня культура. У теплих районах ЇЇ вирощують на відкритому ґрунті.

Іншу свою назву — кривошийки — крукнеки одержали за форму плода. Рослина утворює кущову форму, її стебло коротке, із твердим пушком. Плоди видовжено-грушоподібні, вигнуті. Вага їх від 800 г до 1,5 кг. Забарвлення плода жовтогаряче, оранжево-жовте, світло-сіре чи кремове. М'якоть тверда, кремова або жовтогаряча. Насіння нагадує насіння гарбуза, але набагато дрібніше. 1000 насінин важать 50 г.

Особливості вирощування крукнеків ті ж, що й у патисонів. Вегетаційний період від сходів до повної зрілості плодів — 38- 45 днів. Урожайність становить 80-120 кг з 1 сотки.

Крукнеки вирощують на відкритих, добре прогрітих і освітлених сонцем ділянках. Ґрунт готують так само, як і для огірків. Під перекопування вносять перегній і мінеральні добрива, у період вегетації й плодоносіння рослини підживлюють тричі. Перший раз використовують суміш органічних і мінеральних добрив, як для кабачків і патисонів, при другому і третьому підживлюваннях використовують тільки фосфорно-калійні добрива.






Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити