Сад і город (енциклопедія)

ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ЧЕРЕШНІ

Природна форма крони черешні — пірамідальна. Центральний провідник сильно домінує над скелетним гіллям. Плоди утворюються на букетних гілочках і частково в нижній частині однолітніх приростів завдовжки 20-30 см. Як правило, крону черешні формують за розріджено-ярусним типом.

Черешня належить до дерев із сильним ростом, але вона слабко гілкується. Тому при закладуванні скелетного гілля стежать за тим, щоб спочатку добре розвинувся перший ярус, і тільки потім закладають другий.

Крона черешні загущується слабко. У молодих дерев пагони виростають до 100-120 см. Тому, щоб черешня не переросла, у період формування крони проводять літні прищипування: дуже сильні однолітні паростки, пагони продовження центрального провідника й скелетних гілок прищипують на довжину 40-60 см. Це призводить до появи бічних розгілок і послаблення росту.

Після того як утворяться скелетні гілки другого ярусу, проводять зниження крони. Кінцеві прирости провідника й основних гілок щороку укорочують на 1 /3-1/4. Обрізання проводять лише в період спокою.

Якщо скелетні гілки першого порядку мають занадто малий кут нахилу, роблять обрізання на переведення.

Черешня, як правило, не потребує проріджування крони. Потрібно стежити, щоб не залишалися на дереві сухі та поламані гілки, їх регулярно видаляють.

Коли черешня вступає в період активного плодоносіння, а прирости знижуються, проводять легке омолоджувальне обрізання, роблять це один раз на 3-5 років.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.