Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

РІПА

Це дворічна трав'яниста рослина родини хрестоцвітих, яка є також родичем капусти. Використовується як городня рослина близько п'яти тисячоріч. Батьківщина ріпи — Середземномор'я, а в нас вона була першою культивованою овочевою городньою культурою. До появи картоплі ріпа відігравала найважливішу роль у харчуванні селянина. У їжу ріпа використовується свіжою, печеною, вареною та пареною. Ріпу можна квасити, сушити, в'ялити, раніше з неї готували солодощі.

Зараз культивують два види ріпи: ріпак, який вирощують як олійну культуру, і городню — для одержання коренеплодів. У свою чергу городня ріпа поділяється на 2 різновиди: овочева та кормова (турнепс).

Ріпу вирощують із насіння. Висівають його у відкритий ґрунт, норма посіву — 30 г на 100 м2, відстань між рядками становить 25-30 см.

Перше проріджування проводять у фазі 1-2 справжніх листочків, залишаючи 1 рослину на 5 см. Підготовка ґрунту й догляд за ріпою у вегетаційний період такі ж, як за редькою.

Збирають ріпу двічі: перший раз, коли коренеплоди досягають розміру 4-5 см у діаметрі, другий раз — після досягнення повної зрілості й розмірів 6-7 см у діаметрі.

Рекомендовані сорти: Петровська, Міланська, Фіолетоголова.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.