Сад і город (енциклопедія)

ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ СЛИВИ

Крону сливи зазвичай формують за розріджено-ярусним типом. Подальший догляд та обрізання дерева залежать від сорту. Якщо слива належить до сорту, який сильно гілкується, у жодному разі не вкорочують пагонів продовження скелетних гілок. Якщо сорт слабко гілкується, то пагони при формуванні крони вкорочують, якщо вони сягають завдовжки більше 60-70 см.

Однолітні паростки скелетних гілок і центрального провідника щороку укорочують на 1/3-1/4.

З настанням періоду плодоносіння вкорочують тільки дрібні обростаючі гілки. Крону регулярно проріджують. На 7-8-й рік росту дерева слаборослі сорти, такі як Угорка ажанська, Угорка італійська, Монфор, Анна Шпет, знижують до 3-3,5 м, а сильнорослі сорти — до 3,5-4 м.

Коли ріст пагонів майже припиниться, сливу регулярно омолоджують на 3-4-літню деревину. Роблять це один раз на 3- 4 роки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.