Сад і город (енциклопедія)

САЛАТНІ КУЛЬТУРИ

КРЕС-САЛАТ

Це однолітня трав'яниста рослина родини хрестоцвітих, близький родич капусти. Крес-салат відомий був у давнину в Ірані, Азії, Індії та Середземномор'ї. До Європи крес-салат прийшов ра30м із римськими солдатами. Крес-салат використовують свіжим для салатів, приправ, супів, як гарнір. Він містить велику кількість мінеральних солей — калію, магнію, йоду, а також сірку, що зумовлює його специфічний смак. У дуже великій кількості в крес-салаті міститься аскорбінова кислота. Крім того, за рахунок умісту гірчичної олії, лепедину та лі30цину крес-салат належить до фітонцидів, тобто має згубний вплив на хвороботворні бактерії.

Культурний крес-салат має три різновиди: широколистий, розсіченолистий, в'юнковий. Крім того, крес-салат має також декоративний різновид.

Як і всі городні культури, крес-салат — холодостійка рослина. Температура проростання насіння +2...+3 °С, оптимальна температура для росту й розвитку +15. ..+22 °С.

Найбільш вимогливий крес-салат до регулярного забезпечення ґрунту водою, тому головною агротехнічною вимогою при вирощуванні цієї городньої культури є поливання.

Ґрунт для вирощування крес-салату має бути легким, родючим, удобреним. Висівають його напровесні, як тільки ґрунт прогріється на глибині посіву до +4...+5 °С. Посів грядковий або рядовий, відстань між рядками в стрічці 15 см, кількість рядків 5, відстань між грядками — 40-50 см, При рядовому посіві міжряддя мають бути завширшки 25-45 см. Насіння загортають на глибину 0,5 см.

На 2-3-й день після посіву з'являються сходи. Вегетаційний період крес-салату становить 20-30 днів, після чого зрілі рослини зрізують ра30м зі стрілками та листям або викопують із коренем. Після збирання ґрунт розпушують, поливають і знову висівають насіння. Протягом літа можна одержати 3-4 врожаї салату.

Крес-салат зберігається не більше 2-3 днів, температура зберігання 0...+ 1 °С, салат потрібно добре зволожувати, Урожайність становить 4-5 кг з 1 м2.

Щоб мати власний запас насіння, крес-салат висівають ранньою весною рядовим способом, ширина міжрядь — 45 см. Через 30-35 днів настає цвітіння, насіння дозріває приблизно через місяць. З 1м2 можна одержати 200 г насіння.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити