Сад і город (енциклопедія)

САЛАТНІ КУЛЬТУРИ

ОГІРКОВА ТРАВА

Інші назви — бораго, огірочник — це однолітня рослина родини шорстколистих, що дає сильно розвинену листкову розетку. Стебло пряме завдовжки 7-10 см. Уся надземна частина огіркової трави має сильний запах огірка, за що й одержала свою назву.

Огіркова трава була відома ще в Давньому Римі, цінувалася не лише за аромат і смакові якості, але і як стимулятор, використовувалася для боротьби з депресією, меланхолією. Крім того, листя огіркової трави використовується при лікуванні ревматизму, накопичення солей, подагри. У листочках бораго міститься велика кількість вітаміну С, білкових речовин, солей калію, кальцію, фосфору, літію. У їжу використовують листя для приготування салатів, вінегретів, борщу, холоднику. З дрібних свіжих листочків готують вишуканий десерт — зацукровані листочки.

Огіркова трава — холодостійка рослина, тому висівати її починають напровесні або під зиму. Культура вимоглива до родючості ґрунту, тому висівати її потрібно там, де в ґрунт уносилися органічні добрива.

Схема посіву — рядами, відстань між ними 30-45 см, насіння загортають на глибину 2-3 см, норма посіву — 8-10 г на 1 м2. Огіркова трава легко розмножується самосівбою.

Після появи сходів огіркову траву проріджують, залишаючи відстань між рослинами 15-20 см. Догляд за рослинами полягає в розпушуванні, прополюванні, підживлюванні. З усіх городніх рослин огіркова трава найменше піддається захворюванням і рідко ушкоджується шкідниками.

Через 20-25 днів збирають перший урожай листя. Протягом літа листя збирають 3-4 рази, урожайність становить 3-4 кг з 1-м2.

Для одержання насіння залишають найкращі рослини, відстань між ними має бути не менше 10 см, площа живлення — 60x25 см. Цвітуть і дозрівають рослини нерівномірно, зріле насіння легко обсипається, тому, як тільки нижні насінники дозріють, їх обережно зрізують, залишаючи дозрівати в добре провітрюваному приміщенні. Насінники регулярно струшують, збирають опале насіння, а решту залишають для дозрівання. 3 1м2 можна одержати 120 г насіння.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити