Сад і город (енциклопедія)

ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ АБРИКОСА

В абрикоса формують крону й проводять обрізання за тим самим типом, що й у сливи. У 2-3-літніх дерев прирости центрального провідника та скелетних гілок укорочують на 1/3-1/4. Але якщо однолітній паросток менше 40-45 см, то підсилюють проріджування крони й проводять укорочування скелетного і напівскелетного гілля на 2-3 літню деревину. Якщо ж спостерігається сильний ріст, то проводять літнє пікірування центральних пагонів скелетного гілля.

На 5-6-й рік після садіння абрикоса проводять зниження крони. З настанням періоду плодоносіння проводять регулярне омолоджувальне обрізування. Якщо абрикос погано переносить зиму, квіткові бруньки зіпсовані морозом, то на початку літа пагони, що досягли довжини 40-50 см, обрізають на 1 /3-1/4. При цьому вони починають гілкуватися, закладають нові квіткові бруньки, які надалі краще переносять заморозки.

12-14-літні дерева, у яких з'являються оголені гілки, омолоджують на 8-10-літню деревину. Пагони продовження скелетних гілок, які довше 60-70 см, після омолодження вкорочують.

Пагони-конкуренти, що утворилися, видаляють. Паростки оглядають, укорочують до 40-45 см, проріджують. Це створить гарну базу для наступних урожаїв.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити