Сад і город (енциклопедія)

ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ПЕРСИКА

У персика крону формують чашоподібну або покращену чашоподібну. Обрізання персика проводиться інакше, ніж обрізання інших кісточкових. Так, наприклад, щороку і в молодих, і в плодоносних садах проводять сильне вкорочування приростів. Формування чашоподібної крони роблять так само, як у яблуні.

Обрізання персиків проводять завжди перед цвітінням. Оглядають плодові бруньки, оцінюють їхній стан після зимівлі. Спочатку проріджують скелетне гілля, залишають кращі паростки на відстані 8-10 см один від одного. Дрібні ж пагони, що загущують крону, обрізають. Крона персика сильно загущується, тому що протягом вегетаційного періоду він дає як мінімум два прирости. Залишені паростки через один обрізають на 6-8 груп плодових бруньок. У такий спосіб їх укорочують на плодоносіння, з огляду на те, що в пазусі листочка утворюється одна група бруньок.

Якщо паросток ослаблений, то його укорочують на 4- 6 груп плодових бруньок, а якщо ж він сильний, то залишають 10- 12 груп плодових бруньок.

Пагони, не залишені для плодоносіння, укорочують на заміщення, залишаючи біля їхньої основи 2-3 вегетативні бруньки, які за вегетаційний період дають 2-3 сильних прирости.

Наступного року сильні прирости, зазвичай верхні, укорочують на плодоносіння. Слабкі нижні ж укорочують на заміщення, а гілки, які відплодоносили торік, повністю видаляють.

Старі дерева сильно омолоджують. Скелетне та напівскелетне гілля повністю видаляють, залишаючи однолітній приріст, з якого формують нову крону.

Якщо персики вирощують зі штучним зрошенням, використовують довге обрізання на плодоносіння. На основних гілках залишають довгі змішані пагони до 50-70 см, щоб відстань між ними була не менше 15-20 см. Коли на гілках з'являються плоди, під їхньою вагою паростки нахиляються, утворюючи дугу, з верхньої частини якої з'являються нові сильні пагони. Наступного року перед цвітінням частину гілля, що плодоносило торік, обрізають, а паростки залишають на плодоносіння.

Після досягнення деревом 14-16-літнього, а в теплому кліматі 15-20-літнього віку основні гілки перестають плодоносити, оголюються. Щоб плодоносіння не зосереджувалося тільки у верхній частині крони, старі дерева омолоджують на 4-5-літню деревину.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити