Сад і город (енциклопедія)

ПРЯНІ РОСЛИНИ

МЕЛІСА ЛИМОННА

Інші назви культури — лимонна м'ята, лимонна трава. Меліса використовується як ароматична рослина, у вигляді приправ до салатів, дичини, риби, грибів. Меліса чудово доповнює чай. Настій меліси та майорану в народній медицині застосовують як засіб для зміцнення пам'яті.

Меліса — багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. На одному місці росте до 10 років, розмножується насінням і діленням куща.

Меліса — теплолюбна рослина, вона не переносить навіть короткочасних заморозків, вимоглива до складу ґрунту, до освітлення. Зате вона добре переносить посуху.

Для вирощування меліси придатні легкі, суглинні ґрунти, багаті на родючі речовини. Реакція — нейтральна чи слаболужна. На кислих важких ґрунтах меліса не росте.

Вирощують мелісу, як правило, насінням або розсадою. Перед посівом до насіння додають пісок. Сходи з'являються через 30 днів після посіву. У регіонах із холодною весною мелісу краще вирощувати розсадою. Насіння на розсаду висівають за 30-40 днів до висаджування у відкритий ґрунт. Через 3-4 тижні з'являються сходи, а з настанням тепла розсаду висаджують у ґрунт рядовим способом. Відстань між рослинами в ряду — 20 см, між рядами — 40-50 см.

Для одержання врожаю вже в перший рік краще розмножувати мелісу діленням куща. 3-4-літні кущі відділяють навесні або восени, але краще восени.

Щоб поліпшити лист меліси для повторного врожаю, після зрізування зеленої маси її підживлюють. Рослини, що залишають на зимівлю, підсапують.

Догляд за мелісою полягає в основному в розпушуванні та своєчасному знищенні бур'янів. При правильному догляді за се30н двічі-тричі зрізують зелену масу. Перше збирання проводять на початку цвітіння, листя відокремлюють від стебел і сушать у затінку.

Рекомендовані сорти: Ерфуртська пряма, Кведлінбурзька сланка.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити