Сад і город (енциклопедія)

ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

ФІЗАЛІС

Інша назва — мексиканський томат — однолітня трав'яниста рослина родини пасльонових. Є родичем картоплі та помідорів. Як культурна рослина культивуються два різновиди фізаліса: овочевий і ягідний. Овочевий інакше називають суничним. Він має великі зелені або жовто-зелені плоди. У ягідного фізаліса плоди дрібні, солодкі, жовтуваті.

У фізалісі міститься багато цукрів, велика кількість пектинових (желейних) речовин, тому його використовують для виготовлення мармеладу, пастили, варення, цукатів. Уживають фізаліс також у соліннях, салатах, маринадах. Фізаліс використовують у їжу як свіжим, так і сушеним. Сушений фізаліс нагадує за смаком родзинки.

Як лікарська рослина фізаліс використовується при нирковокам'яній і сечокам'яній хворобі, подагрі, суглобному ревматизмі.

Фізаліс вирощують розсадним і безрозсадним способом. Росте на будь-яких ґрунтах, але потребує гарного освітлення й не переносить холодів. Розсаду вирощують так само, як і розсаду помідорів. У віці 25-30 днів її висаджують у відкритий ґрунт із площею живлення 80x80 см, якщо в гніздо висаджують 2 рослини овочевого фізаліса, і 70x50 см, якщо висаджують по одній рослині овочевого фізаліса. Садіння розсади ягідного фізаліса роблять рядовим способом з відстанню між рослинами 30 см і між рядами — 70 см. Подальша технологія вирощування фізаліса така ж, як і у помідорів.

Збирають плоди фізаліса вибірково, у міру дозрівання. З однієї рослини за се30н можна одержати 1,5-2,5 кг ягід (овочевий фізаліс) і 1-2 кг (ягідний фізаліс).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.