Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ҐРУНТІ

ОГІРКИ

Їх вирощують у парниках і теплицях після розсади ранньої та цвітної капусти, ранніх сортів помідорів, петрушки, цибулі, щавлю. У спорудах захищеного ґрунту з обігріванням огірки вирощують у січні-лютому при температурному режимі: +20...-1-28 °С удень і +18. ..+20 °С уночі. Якщо огірки вирощують у захищеному ґрунті без обігрівання, температура повітря й ґрунту на момент висаджування розсади має бути не нижче +18 °С.

Важливим моментом у вирощуванні будь-якої городньої культури в захищеному ґрунті є вибір сортів. Високі врожаї дають такісорти: Дружний 85, Ману, Сюрприз 66, ТСХА 1, Джерельце, Травневий, Успіх 221, Московський тепличний, Квітневий, Садко, Конкурент, Водолій, Обеліск, 30діак F1, Джерельце F1, 30зуля F1, Епілог F1, Стелла F1, Легенда F1, Смарагд F1, Грибівчанка F1, Верента F1, Квітневий F1.

Перед садінням на постійне місце в теплиці готують розсаду. Якщо розсаду вирощують у домашніх умовах, вік її до моменту висаджування на постійне місце має бути 15 днів, при вирощуванні в парниках — 20-25 днів.

Короткоплідні огірки висаджують грядками по 2 ряди в стрічці, відстань між грядками — 70-80 см, між рядами — 50-60 см, між рослинами в ряді — 35-40 см. Площа живлення 3-5 рослин повинна становити 1 м2.

При вирощуванні в стелажних теплицях короткоплідні огірки висаджують із відстанню між рослинами 35-40 см, між рядами — 40-50 см. Площа живлення 6 рослин повинна становити 1м2.

Гібридні сорти висаджують із відстанню між рослинами в ряді 40-45 см, між рядами — 160 см, так, щоб на 2 м2 припадала одна рослина.

Сорти та гібриди, які запилюються бджолами, висаджують у січні-лютому із площею живлення на 1 рослину 90x40 см, якщо вони висаджуються в березні-квітні, площа живлення повинна становити 100x30 см.

Для правильного формування стебла рослини підв'язують до дроту на висоті 2 м від поверхні ґрунту. Після появи 8-9-го листочка прищипують пагони короткоплідних огірків, потім прищипування повторюють через 2-3 листочки, наприкінці плодоносіння — через 4-5 листочків. Бічні пагони прищипують над плодом.

У гібридів перші пагони й жіночі квітки в нижній частині основного огудиння видаляють на висоті 40-50 см від ґрунту. Наступні 5—6 пагонів прищипують, залишаючи в перший раз 1 листочок і 1 плід, потім 2-3 плоди, а на верхніх пагонах залишають 3-4 листочки та 3-4 плоди. На пагонах другого й наступного порядків залишають 1 листочок і 1 плід (мал. 49).


Під час вирощування в захищеному ґрунті 1 раз на тиждень огірки підживлюють органічним добривом. Використовують пташиний послід, що перебродив, або коров'як, До плодоносіння концентрація розчину органічного добрива — 1:8, у період плодоносіння концентрація розчину коров'яку — 1:4, пташиного посліду — 1:12. Витрата: 10 л розчину на 1 м2 теплиці. Можна використовувати мінеральні добрива такої концентрації: по 20-30 г аміачної селітри, суперфосфату та сульфату калію на 10 л води. Норма витрати та ж сама.

Для плодоносіння огірків у теплицях важливою є підвищена концентрація вуглекислого газу, Можна використовувати і тверду вуглекислоту (сухий лід), і рідку вуглекислоту. Найпростіше одержати вуглекислий газ, установлюючи в теплицях посуд із пташиним послідом або коров'ячим гноєм.

При вирощуванні огірків у плівкових укриттях у ролі попередників добре використовувати розсаду капусти та городинні культури. Ґрунт повинен добре прогрітися, перед садінням огірків уносять гній, мінеральні добрива, а зверху засипають поживною земляною сумішшю шаром 15-20 см. Норма витрати мінеральних добрив — 20 г хлористого калію, 10 г аміачної селітри й 30 г суперфосфату на 1 м2.

Щоб виростити огірки в парнику, його наповнюють гарячим гноєм, перед садінням у гної роблять канавку завширшки 25- 30 см, завглибшки 15 см, наповнюють її сумішшю дернової землі та перегноєм. Посередині товщина шару землі має бути 25 см, а з боків — 10 см. Уздовж парника посередині роблять лунки, поливають їх теплою водою й висаджують по 2 рослини в лунку. Одну рослину орієнтують на північ, іншу — на південь, засипають землею до сім'ядольних листочків. Надалі вирощують так само, як і в теплицях.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити