Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ҐРУНТІ

ПОМІДОРИ

Для вирощування взимку й навесні використовують теплиці з фунтом, що обігрівається. Найкраще вирощувати такі сорти: Український тепличний 285, Перемога 165. Для вирощування в плівкових теплицях використовують такі сорти: Невський, Ладога, Бурштиновий, Ранок, Ранній 83, Іскорка, Донецький 3/2-1, Коштовність 341, Благовіст F1, Дружок F1, Торнадо F1, Фортана, Резисет, Туркеза, Олена, Ірок, Карлсон, Русич, Стриж.

При вирощуванні в теплицях, що обігріваються, вік розсади до моменту садіння на основне місце має бути 55-60 днів. При вирощуванні в парниках — 50-55 днів, плівкових укриттях — 50- 60 днів. Якщо висаджують помідори в теплиці, які не обігріваються, температура повітря не повинна опускатися нижче+12...+15 °С.

Схема садіння розсади в теплицях, що обігріваються, така: відстань між рослинами в ряді — 30-35 см, відстань між рядами — 70 см; або ж відстань між рослинами — 30 см, відстань між рядами — 80 см.

Температура в теплиці повинна становити +20. ..+26 °С удень і +18. ,.+20°С уночі. Вологість повітря підтримують нарівні 60-65 %. Помідори формують в одне стебло. На рослинах, вирощуваних у теплицях, що обігріваються, залишають 8-10 квіткових грон, бічні пасинки, які досягли висоти 3-4 см, видаляють. Якщо помідори вирощують у теплицях, які не обігріваються, на кожній рослині залишають 3-4 квіткових грона. Щоб помідори добре запилювалися й давали більше зав'язі, уранці їх потрібно струшувати.

Кожні 10-12 днів тепличні помідори підживлюють мінеральними добривами. Перше підживлювання проводять через 10- 12 днів після садіння таким розчином: 50 г суперфосфату, 15 г аміачної селітри, 10 г сульфату калію на 10 л води. На 1 м2 теплиці витрачають 10 л розчину. Наступні підживлювання проводять до й під час плодоносіння. При другому й третьому підживлюванні збільшують кількість суперфосфату до 80 г, азотно-калійних добрив до 30 г. Норма витрати добрив під час плодоносіння — 40 г фосфорно-азотних добрив, 30 г калійних добрив на 1 м2.

Під час вирощування помідорів пі д плівкою розсаду вирощують на 6-8 днів пізніше, ніж у теплиці. Висаджують рослини грядками по 2 ряди в стрічці. Відстань між грядками — 70 см, між рядами в стрічці — 40 см, між рослинами в ряду — 20 см. Вирощують під плівковими укриттями з дотриманням тих самих правил агротехніки, як і в теплицях, тільки поливають рослини теплою водою.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити