Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ҐРУНТІ

ПЕРЕЦЬ СОЛОДКИЙ

Вирощують солодкий перець у захищеному ґрунті так само, як і помідори. Але вони ростуть повільніше, вимагають вищої температури й вологості. При підживлюванні збільшують дозу фосфорних добрив у порівнянні з помідорами.

Для вирощування в захищеному ґрунті найбільш придатні такі сорти солодкого перцю: Вікторія, Подарунок Молдови, Піонер, Ластівка, Кристал, Болгарський 19, Вінні-Пух.

На момент висаджування в теплиці розсада повинна мати вік 60-70 днів. Догляд за рослинами полягає у своєчасному зрошенні, розпушуванні ґрунту, правильному формуванні рослин. Площа живлення при вирощуванні перцю в теплицях — 30x40 см, при вирощуванні в парниках — 24 рослини під раму.

Оптимальна температура для вирощування в утепленому ґрунті +23...+30 °С у сонячну погоду та +18...+23 °С у хмарну погоду. Перець не підсапують і не пасинкують. Поливають його після висаджування розсади кожні 8-10 днів, під час цвітіння — кожні 6- 7 днів, під час плодоутворення — кожні 3-4 дні.

Перець слід досить часто підживлювати. Перший раз використовують розчин коров'яку в концентрації 1:10 через 10-15 днів після висаджування розсади. Під час плодоносіння перець підживлюють кожні 12-15 днів. Можна використовувати розчин мінеральних добрив з розрахунку 30 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату й 20 г хлористого калію на 10 л води. Ґрунт при вирощуванні перцю бажано мульчувати перегноєм.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити