Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ҐРУНТІ

ЦВІТНА КАПУСТА

Вирощують цвітну капусту в плівкових теплицях, парниках, під плівковими укриттями з горщикової розсади. Найкраще вирощувати її після городинних культур, цибулі на перо, розсади ранньої капусти.

Для вирощування в захищеному ґрунті використовують ранні сорти цвітної капусти: Гарантія, Сніжинка, МОВІР-74.

Норма розміщення розсади — 8-10 рослин на 1 м2 теплиці або 14-16 рослин — під парникову раму.

Температура при вирощуванні цвітної капусти має бути до +20 °С — у сонячні дні, +12,..+15 °С — у хмарні дні. Цвітна капуста вимоглива до гарної циркуляції повітря. Коли температура 30внішнього повітря піднімається до +12 °С, рами потрібно вдень знімати.

Відразу після садіння цвітну капусту поливають помірно, а в момент формування головок — рясніше. Рослини регулярно підсапують до нижніх листочків. Протягом періоду вирощування рослини двічі-тричі підживлюють органічними та мінеральними добривами, підсипаючи після кожного підживлювання сумішшю дернової землі та перегною.

В утеплений ґрунт розсаду висаджують на 5-6 днів пізніше, ніж у парники. Після садіння натягують поліетиленові плівки, а надалі регулюють температуру в межах +18...+19 °С, Подальший догляд такий самий, як і для парникової цвітної капусти.

Для одержання врожаю цвітної капусти в парниках у осінньо-зимовий період розсаду вирощують у відкритому ґрунті без горщиків. Сорти для осіннього садіння в парники: Сніжинка, Вітчизняна.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити