Сад і город (енциклопедія)

ПАЛЬМЕТА ВІЛЬНОГО РОСТУ

При формуванні пальмети вільного росту закладають дві протилежно розташовані скелетні гілки, орієнтуючи їх уздовж ряду дерев. Вони складуть основу крони. Наступні скелетні гілки на провіднику закладають або ярусами, або поодиноко. При цьому необов'язково витримувати відстань між ними, як у скісної пальмети. Основне гілля в пальмети вільного росту швидше обростає плодовими гілками, а отже, раніше починає плодоносити. Догляд за пальметою вільного росту зводиться до видалення конкурентів скелетного гілля та провідника, вертикальні пагони, які загущують крону, укорочують або видаляють.

У молодих дерев крона буває загущеною сильніше, ніж при формуванні скісної пальмети. При занадто сильному загущенні частину гілок поступово вкорочують або вирізають, починаючи зі слабкого плодового гілля.

При зниженні однолітнього приросту до 10-15 см чи припиненні росту роблять омолоджувальне обрізання скелетних і напівскелетних гілок на багаторічну деревину.

Для формування пальмети вільного росту підходять слаборослі підщепи в сортів Мелба, Шафран літній, Джонатан, Голден Делішес, Ренет Симирейка. Якщо пальмету вільного росту сформують на карликових підщепах, її обов'язково підв'язують на шпалери (мал. 22).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.