Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ҐРУНТІ

ЦИБУЛЯ НА ПЕРО

Дуже зручна для вирощування в зимово-весняний період у теплицях і парниках культура. Її добре висаджувати в першому та другому рамообороті як основну культуру і як ущільнювач.

Для садіння використовують цибулини діаметром 3-4 см (цибуля-вибірка), можна відбирати велику цибулю-сівок. При вирощуванні в ролі ущільнювача основними культурами є огірки й помідори.

Щоб цибулини швидше проростали, перед садінням їх замочують у теплій (35-40 °С) воді на 12-20 годин. Шийку цибулини обрізають до плечиків.

Ґрунт під цибулю вирівнюють, висаджують цибулини майже впритул, ледь притискаючи до землі, але не вдавлюючи. Потім їх присипають парниковою землею шаром у 1 см. За час росту цибулю раз-двічі підживлюють азотними добривами. Збирають перо, коли довжина його досягне 30-35 см. При температурі повітря +10...+12°С перо готове через 40-50 днів, при температурі+25 °С — через 20-22 дні.

Для вирощування на перо використовують сорти цибулі: Чоботарський місцевий, Чорноморський. Можна вирощувати на перо й інші різновиди цибулі, крім ріпки, наприклад шалот або батун.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити