Сад і город (енциклопедія)

ЗАГОТІВЛЯ ЖИВЦІВ

Живці, які використовуватимуться для щеплень, потрібно заготовлювати в період спокою, Роблять це восени, після опадання листя, або навесні, до набубнявіння бруньок. Навесні заготовлюють живці зимостійких сортів, а живці кісточкових культур і груші — восени.

Підготовлені живці зберігають у прохолодному приміщенні у вертикальному положенні, присипавши їх до половини грубозернистим промитим річковим піском. Температура зберігання повинна витримуватися суворо й становити 3-5 °С, Щоб живці не пересихали, пісок постійно зволожують.

Заготовляють живці тільки з молодих здорових дерев, що дають високий урожай, у яких однолітній приріст не менше 40-60 см.

Перед щепленням дістають заготовлені живці й перевіряють їх. Вони повинні мати гладку світлу кору, яка легко відділяється від деревини. Якщо ж такого немає, це означає, що живці підсохли і їх не можна використовувати для щеплення.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити