Сад і город (енциклопедія)

ДОДАТОК

ПТАХИ, ЗЕМНОВОДНІ І КОМАХИ - ЗАХИСНИКИ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

Сонечка (бедрики) семиточкові (попеличні)

Родина сонечок складається з 150 видів. Практично всі ці жуки є хижаками, тобто їдять інших комах. Як правило, для харчування використовуються комахи, які шкодять великій кількості городніх рослин. Попеличне сонечко (бедрик) є одним із найбільших представників бедриків. Усі вони мають характерну ознаку — цяточки, розташовані на твердому надкриллі, останні бувають темно-червоного, жовтогарячого, жовтого, бурого й коричневого кольору. Розмір семиточкового сонечка — 0,5-0,8 см. Семиточкове сонечко полює на попелицю. Його личинка також живиться попелицею. За день ця личинка поїдає 200-250 попелиць. До раціону личинок семиточкового сонечка входить також гусінь капустяної молі, метеликів капусниць.

У першій половині травня сонечко відкладає яйця, а через 1,5 місяця на світ з'являються личинки, які беруться до активного поїдання городніх шкідників. До осені виростає нове покоління бедриків, яке зимує й наступного року знову береться до розмноження, а відповідно, і до харчування, у процесі якого допомагає боротися зі шкідниками.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити