Сад і город (енциклопедія)

ДОДАТОК

ПТАХИ, ЗЕМНОВОДНІ І КОМАХИ - ЗАХИСНИКИ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

Сонечка (бедрики) семиточкові (попеличні)

Родина сонечок складається з 150 видів. Практично всі ці жуки є хижаками, тобто їдять інших комах. Як правило, для харчування використовуються комахи, які шкодять великій кількості городніх рослин. Попеличне сонечко (бедрик) є одним із найбільших представників бедриків. Усі вони мають характерну ознаку — цяточки, розташовані на твердому надкриллі, останні бувають темно-червоного, жовтогарячого, жовтого, бурого й коричневого кольору. Розмір семиточкового сонечка — 0,5-0,8 см. Семиточкове сонечко полює на попелицю. Його личинка також живиться попелицею. За день ця личинка поїдає 200-250 попелиць. До раціону личинок семиточкового сонечка входить також гусінь капустяної молі, метеликів капусниць.

У першій половині травня сонечко відкладає яйця, а через 1,5 місяця на світ з'являються личинки, які беруться до активного поїдання городніх шкідників. До осені виростає нове покоління бедриків, яке зимує й наступного року знову береться до розмноження, а відповідно, і до харчування, у процесі якого допомагає боротися зі шкідниками.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.