Сад і город (енциклопедія)

хімічні препарати

Бордоська суміш. Використовується для боротьби з паршами, плодовою гнилизною, іржею та іншими грибковими захворюваннями насіннячкових культур, а також для боротьби з

клястероспоріо30м, кокоміко30м, сірою гнилизною кісточкових культур. Для обприскування використовують 3% -ну бордоську рідину на початку розпускання бруньок, 1% -ну бордоську рідину — у період вегетації.

Залізний купорос, або сірчанокисле залі30. Розчин залізного купоросу використовується для боротьби зі збудниками плодової гнилизни, паршами яблуні та груші. При обприскуванні насіннячкових дерев використовують 5% -ний розчин залізного купоросу.

Мідний купорос. Інша назва — сірчанокисла мідь. Розчин мідного купоросу використовують як складову частину бордоської рідини.

Кальцинована сода. Розчин кальцинованої соди концентрацією 50 г на 10 л води використовується для боротьби з грибковими захворюваннями типу попелюхи.

Сірка колоїдна. Розчин колоїдної сірки застосовують для боротьби з попелюхою і паршами. Для боротьби з паршами використовують розчин у концентрації 80 г на 10 л води, а для боротьби з попелюхою — у концентрації 30-40 г на 10 л води.

Сульфарид — та ж колоїдна сірка, але така, що випускається у вигляді пасти. Розчин сульфариду використовують для обприскування яблуні й груші проти паршів і попелюхи. Концентрація розчину — 40-100 г на 10 л води.

Хлорокис міді застосовується в тих самих випадках, що й бордоська рідина. Розчин хлорокису міді в концентрації 30-40 г на 10 л води є ефективним засобом для боротьби зі збудниками грибкових захворювань.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.