Сад і город (енциклопедія)

ДОБІР СОРТІВ І ВИРОЩУВАННЯ ПЛОДОВИХ КУЛЬТУР

Усі плодові та ягідні рослини, що вирощуються в садах, поділяються на насіннячкові, кісточкові, ягідні, горіхоплідні. До насіннячкових належать яблуня, груша, айва. Кісточкові культури представлені в садах вишнею, черешнею, сливою, аличею, абрикосом, персиком. До горіхоплідних належать волоський горіх, лісовий горіх, фундук, мигдаль. Ягідні: малина, смородина чорна, порічки червоні і білі, аґрус, суниця, полуниця. Крім того, у саду вирощують менш розповсюджені плодові рослини: шовковицю, калину, обліпиху, горобину чорноплідну, глід, китайський лимонник, кизил, актинідію.

При вирощуванні будь-яких плодових рослин на присадибній ділянці або на дачі слід звернути увагу на добір сортів. їх вибирають з огляду на оптимальну врожайність, стійкість до несприятливих погодних умов, лежкість, смакові якості. У регіонах із тривалою та холодною зимою краще надати перевагу яблуні, вишні, ягідним культурам. Якщо зими не дуже суворі, можна висаджувати сливу, абрикос, персик. Потрібно також стежити, щоб якість ґрунту відповідала потребам того чи іншого сорту. Одні сорти краще переносять знижену вологість ґрунту, інші більшою мірою пристосовані до надлишкового зволоження. На ділянці рекомендується висаджувати сорти ранніх строків спілості, щоб забезпечити споживання свіжих фруктів і ягід максимально тривалий час, а також вибирати сорти, стійкіші до хвороб.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.