Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ЯБЛУНЯ

ОСІННІ СОРТИ

Кандиль синап. Кримський сорт, належить до сильнорослих. Вік плодоносіння — 10-12 років, на карликовій підщепі — 5-6 років. Дерева цього сорту відзначаються низькою зимостійкістю, підвищеною вимогливістю до вологи. Стійкість до грибкових захворювань середня. Середня вага плодів — 100-150 г, забарвлення світле, з яскраво-рожевим рум'янцем, м'якоть дуже соковита, солодка, ніжна. Недоліком цього сорту є сильно виражена періодичність плодоносіння та схильність плодів до опадання.

Китайка. Правильна назва сорту — китайка Керр. Сорт канадського походження. Вік плодоносіння — 3-5 років. Належить до пізньостиглих. Середня вага плодів 30 г, забарвлення темно-червоне, термін зберігання плодів — 2-3 місяці. Сорт належить до низькорослих, стійкий до грибкових захворювань. Проте має невисоку зимостійкість і виражену періодичність плодоносіння.

Коричне нове. Виведений сорт у Росії. Вік плодоносіння — 5- 6 років. Належить до пізньостиглих сортів із середньою лежкістю плодів 3-3,5 місяці. Середня вага плодів — 120 г. Забарвлення зеленувато-жовте з червоним смугастим рум'янцем. На смак яблука кисло-солодкі. Дерева цього сорту вирізняються високою зимостійкістю й стійкістю до грибкових захворювань. Сорт сильнорослий. Урожайність середня, збільшується з віком. Дорослі дерева характеризуються вираженою періодичністю плодоносіння.

Коричне смугасте. Сорт відомий у Росії дуже давно. Вік плодоносіння — 7-9 років. З одного дерева одержують 140-170 кг плодів. Середня вага яблук 90 г, забарвлення ясно-жовте з темно-червоними смугами, на смак кисло-солодкі з присмаком кориці. Термін зберігання плодів до двох місяців. Дерева цього сорту належать до сильнорослих і зимостійких. Недоліком є невисока стійкість до грибкових захворювань, пізніший початок плодоносіння, гострий кут відхилення основних суків.

Макінтош. Сорт завезений із Канади. Вік плодоносіння — 4- 5 років. Відзначається високою врожайністю, чудовим смаком плодів, нормальною зимостійкістю, але недоліком його є слабка стійкість до захворювання на парші.

Осіння радість. Сорт виведений у Росії. Вік плодоносіння — 4-5 років. Середня вага яблук 110 г, лежкість — 2-4 тижні. Сорт відзначається високою зимостійкістю й опірністю до грибкових захворювань. Яблука мають зеленувато-жовте забарвлення зі смугастим рум'янцем, на смак солодкі з легким кислуватим присмаком.

Пепінка 30лотава. Дерева цього сорту середньорослі, вік плодоносіння — 3-5 років. Середня вага плодів 150 г, забарвлення зеленувато-30лотисте з ясно-червоним рум'янцем. На смак яблука солодкі, дуже соковиті. До переваг сорту належить середньорослість, скороплідність, висока врожайність. Однак дерево нестійке до захворювань на парші й попелюху.

Салгирське. Сорт виведений на Кримській дослідній станції садівництва. Дерева слаборослі, вік плодоносіння — 4-5 років. Сорт відзначається високою зимостійкістю та стійкістю до грибкових захворювань. До переваг належить також висока щорічна врожайність. Середня вага плодів 100-150 г, забарвлення зеленувате з червоним смугастим рум'янцем. Яблука мають білу м'якоть кисло-солодкого смаку. Термін зберігання плодів — 2 місяці.

Слава переможцям. Сорт виведений у Черкаській області. Вік плодоносіння — 5-6 років. Середня вага плодів 109-150 г. Забарвлення ясно-зелене з яскравим рум'янцем. На смак кислуваті, дуже соковиті. Сорт належить до сильнорослих, зимостійких, але вимогливий до доброго зволоження ґрунту. Стійкий до грибкових захворювань. Лежкість плодів — 1,5 місяця, але при температурі 5-6 °С можуть зберігатися до півроку.

Антонівка. Здавна відомий, дуже популярний сорт яблук. Вік плодоносіння 6-8 років. Сорт належить до пізньостиглих, лежкість плодів у звичайних умовах — 3 місяці, у холодильнику до півроку. Середня вага плодів 110 г, забарвлення зеленувато-жовте. На смак яблука кисло-солодкі, м'якоть дуже соковита із чудовим ароматом. 3 одного дерева одержують 300-400 кг плодів, а в особливо сприятливих умовах і при високій агротехніці — до 1000 кг.

Сорт належить до сильнорослих, зимостійких, відзначається високою стійкістю до паршів. До недоліків можна віднести виражену періодичність плодоносіння.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.