Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ГРУША

У саду зазвичай вирощуються груші літніх, осінніх і зимових сортів. Груша більш вимоглива до тепла, структури й родючості ґрунту, ніж яблуня. Квітки груші часто ушкоджуються весняними заморозками. Більшість сортів груші вимагає перехресного запилення.

Вік плодоносіння груші на сильнорослих підщепах 5-10 років, на слаборослих — 3-6 років. Груша, щеплена на айву, має карликовий вигляд. Груша, щеплена на сіянцеві підщепи, має кореневу систему, яка глибоко проникає в ґрунт, тому дорослі дерева легше переносять нестачу вологи у верхніх шарах ґрунту, ніж надлишок у глибших.

Тривалість життя груші становить 80-120 років. Для регулярного плодоносіння й високої якості плодів їй потрібно не менше 110-120 днів із середньодобовою температурою не нижче 15 °С. Вирощувати грушу найкраще на суглинних, супіщаних ґрунтах з гарною структурою. Великоплідні сорти слід висаджувати на захищених від вітру ділянках, що добре прогріваються, а для захисту від опіків потрібно прищеплювати в крону зимостійких сортів. Груша є світлолюбною рослиною, тому при садінні стежать, щоб саджанці не затінювалися іншими рослинами, оскільки це може відкласти початок плодоносіння.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити