Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ГРУША

ЛІТНІ СОРТИ

Бере Жиффар. Сорт виведений у Франції. Дерева середньорослі, потребують добре зволоженого поживного ґрунту з глибоким родючим шаром. Вік плодоносіння на насінній підщепі — 6-7 років, сорт несумісний із підщепою айви. Дерева середньої зимостійкості, стійкі до захворювання на парші. Середня вага плодів — 75-100 г, м'якоть дуже соковита, оліїста, чудового смаку. Лежкість плодів — не більше тижня.

Бере рання Мореттіні. Сорт виведений в Італії. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 4—0 років, сумісні з підщепою айви. Сорт відзначається високою регулярною врожайністю. Середня вага плодів — 200-300 г, м'якоть соковита, оліїста, приємна на смак. Термін зберігання плодів — 2-3 тижні.

Вільямс. Сорт виведений в Англії. Відомий також під назвою Бартлет, Дюшес літній, Бон кретьєн Вільямс. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 5-6 років. При проміжних щепленнях на айві починають плодоносити на 3-й рік. Сорт характеризується середньою зимостійкістю, середньою регулярною врожайністю. Середня вага плодів — 100-150 г, забарвлення лимонно-жовте. М'якоть соковита, оліїста, з мускатним ароматом. Лежкість плодів — 2 тижні.

Космічна. Дерева цього сорту сильнорослі, із середньою зимостійкістю, стійкі до захворювання на парші. Вік плодоносіння — 8-9 років. Сорт має високу врожайність. Середня вага плодів — 100 г, забарвлення зеленувато-жовте з рум'янцем, м'якоть солодка. Термін зберігання — 7-10 днів.

Лада. Сорт належить до середньорослих, вік плодоносіння — 5-6 років. Дерева вирізняються високою зимостійкістю й стійкістю до захворювання на парші. Середня вага плодів — 110-130 г, забарвлення жовте, м'якоть солодка з легким кислуватим відтінком. Лежкість плодів — 2 тижні.

Лимонка. Широко відомий літній сорт груші, характеризується невибагливістю, високою зимостійкістю, стійкістю до грибкових захворювань. Високий урожай одержують без застосування пестицидів. У крону дерев цього сорту часто прищеплюють незимостійкі осінні та зимові сорти груші.

Улюблениця Клаппа. Сорт виведений у США, відомий також під назвами Клапс Фаворит, Улюблениця. Сорт дуже популярний, оскільки відзначається високою зимостійкістю, посухостійкістю, мало уражається паршами. Вік плодоносіння — 7-8 років, при проміжних щепленнях на підщепі айви — 4-5 років. До переваг сорту належить також висока регулярна врожайність. Середня вага плодів — 100-120г, забарвлення яскраве з брунатно-червоним рум'янцем. М'якоть соковита, ніжна. Тривалість зберігання плодів — до 2 тижнів.

Московська. Сорт виведений у Росії. Відзначається високою стійкістю до захворювання на парші, середньою зимостійкістю. Середня вага плодів — 70-100 г, смак кислувато-солодкий. Лежкість плодів до 10 днів.

Нарядна Єфімова. Вік плодоносіння — 6-7 років. Дерева середньорослі, характеризуються непоганою зимостійкістю й високою стійкістю до захворювання на парші. Середня вага плодів — 100- 130 г, забарвлення зеленувато-жовте з темно-червоним рум'янцем. М'якоть біла, кислувато-солодка. Лежкість плодів — 10- 12 днів.

Сіверянка. Сорт виведений у Росії. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння — 6-7 років. Має високу врожайність, високу зимостійкість і стійка до захворювання на парші. Плоди невеликі, середня вага — 50-70 г, забарвлення жовте. М'якоть соковита, солодко-кислого смаку. Лежкість плодів — 10-12 днів.

Старкримсон. Сорт виведений у США, походить від Улюблениці Клаппа, мало відрізняється від нього, але характерною його рисою є забарвлення плодів, що буває від карміново-червоного до фіолетового.

Трубчевська 30лотава. Дерева цього сорту сильнорослі, із середньою зимостійкістю, непоганою стійкістю до захворювання на парші. Сорт відзначається високою врожайністю, середня вага плодів —100—110 г, забарвлення 30лотаво-жовте, м'якоть сухувата, солодка, з легким кислуватим присмаком. Термін зберігання плодів 10-12 днів.

Вільямс червоний. Сорт виведений у США, правильна назва — Вільямс руж Дельбара. Цей сорт є мутантом сорту Вільямс.

Дерева слаборослі, ближче до карликових, бік плодоносіння — 3-5 років, на айві — 2-3 роки. Урожайність висока, регулярна. Середня вага плодів — до 200 г, забарвлення темно-червоне, м'якоть соковита, з чудовим смаком і сильним ароматом. Лежкість плодів у звичайних умовах до 1,5 місяця.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити