Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ГРУША

ОСІННІ СОРТИ

Бере Боск. Сорт відомий також під назвою Бере Олександр, Бера. Виведений у Франції, з усіх осінніх сортів є найкращим за смаковими якостями плодів. Дерева цього сорту сильнорослі, вік плодоносіння — 6-7 років, при проміжному щепленні на підщепу айви — 2-3 роки. До переваг сорту належить чудовий смак плодів, стійкість до грибкових захворювань, висока регулярна врожайність. Дерева ростуть на ґрунтах середньої родючості, але вимогливі до достатнього зволоження, слабозимостійкі. Середня вага плодів — 150 г, забарвлення при повному дозріванні 30лотаво-іржаве, м'якоть біла, оліїста, дуже соковита, не має кам'янистих клітин. Лежкість плодів до місяця.

Добра Луїза. Сорт відзначається середньою зимостійкістю, високою регулярною врожайністю. Плоди чудового смаку, середнього розміру, у звичайних умовах зберігаються до одного місяця.

Деканка дю Коміс. Сорт виведений у Бельгії. Характеризується невисокою зимостійкістю, але високою стійкістю до захворювання на парші. Середня вага плодів понад 100 г, забарвлення жовте з неяскравим рум'янцем. Термін зберігання плодів — 1— 1,5 місяця.

Олександрівна. Переваги дерев цього сорту — висока зимостійкість, стійкість до грибкових захворювань. Плоди невеликі, середня вага 50-70 г, непогані на смак. Сорт Олександрівна використовується для щеплення в крону слабозимостійких сортів.

Бере Гарді. Середній вік плодоносіння — 8-10 років, сорт відзначається зимостійкістю, високою стійкістю до захворювання на парші. Середня вага плодів — 110 г і більше, забарвлення лимонно-жовте, м'якоть соковита, чудового смаку. До переваг сорту належить регулярна висока врожайність.

Безсім'янка. Середній вік плодоносіння — 5-7 років. Дерева цього сорту мають середню зимостійкість, середню стійкість до захворювання на парші. Урожайність висока, до 200 кг з одного дорослого дерева, середня вага плодів — 90-110 г, забарвлення жовтувато-зелене, м'якоть солодка, соковита. Лежкість плодів до 2 тижнів.

Ботанічна. Сорт високої врожайності, дерева сильнорослі, вік плодоносіння — 4 роки. Сорт характеризується високою стійкістю до захворювання на парші, середньою зимостійкістю. Вирощувати краще на зимостійких сортах. Середня вага плодів — 120 г, забарвлення зеленувато-жовте, м'якоть ніжна, солодка. Лежкість плодів до 20 днів.

Вікторія. Сорт виведений у Мелітополі (Україна). До переваг належить висока зимостійкість, посухостійкість, дерева не схильні до захворювання паршами. Середня вага плодів 110 г, забарвлення жовте з яскравим рум'янцем, м'якоть соковита, солодка. Тривалість зберігання плодів до 1 місяця.

Гранд чемпіон. Сорт виведений у США. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 6 років, сорт сумісний з айвою. При щепленні на айву починає плодоносити з 4 років. Сорт відзначається середньою зимостійкістю, регулярною врожайністю. Середня вага плодів — 100-200 г, забарвлення характерне, з іржавими розводами. М'якоть кисло-солодка, ніжна, ароматна. Плоди зберігають більше 2 місяців.

Десертна. Сорт отриманий на Кримській дослідній станції садівництва. Вік плодоносіння — 6-7 років. Дерева сильнорослі, середньозимостійкі, стійкі до грибкових захворювань. Середня вага плодів —160 г, забарвлення 30лотаво-жовте, м'якоть ніжна, солодка. Термін зберігання до 1 місяця. Перевагою сорту є скороплідність, висока регулярна врожайність.

Конференція. Сорт виведений в Англії. Дерева середньорослі, середньозимостійкі, стійкі до грибкових захворювань, мало ушкоджуються шкідниками. Сорт сумісний з айвою. Вік плодоносіння — 6-8 років, на айві — 4-5 років. Середня вага плодів — 140 г, забарвлення зеленувато-жовте з іржавими розводами. М'якоть дуже ніжна, соковита, чудова на смак, тане в роті. Тривалість зберігання до 1 місяця.

Улюблениця Яковлєва. Вік плодоносіння — 6-7 років. Дерева цього сорту сильнорослі, з високою зимостійкістю, мало схильні до захворювання на парші. Середня вага плодів — 100-130 г, забарвлення зеленувато-жовте з неяскравим рум'янцем. М'якоть солодка, з помітним кислим присмаком, не дуже соковита.

Меліна. Сорт виведений в Італії. Характеризується високою вимогливістю щодо вологості й родючості ґрунту, середньої зимостійкості. Дерева середньорослі, стійкі до грибкових захворювань, середня вага плодів — 130-150 г, забарвлення 30лотаво-іржаве, м'якоть соковита, оліїста, ніжна, чудового смаку. Лежкість плодів до 1,5 місяця.

Мармурова. Вік плодоносіння — 6-7 років, дерева середньорослі, слабозимостійкі, тому краще вирощувати на зимостійких сортах. Сорт відзначається високою стійкістю до захворювання на парші. Середня вага плодів — 120-140 г, забарвлення жовте з характерними червоними плямами. М'якоть дуже ніжна, соковита, солодка. Лежкість плодів до 1 місяця.

Середньоросійська. Дерева цього сорту мають невисоку зимостійкість, тому сорт вирощують на зимостійких деревах. Дерева середньорослі, характеризуються високою стійкістю до захворювання на парші. Середня вага плодів — 110-120 г, забарвлення зеленувато-жовте, м'якоть соковита, солодка. Термін зберігання плодів до 2 тижнів.

Таврійська. Сорт виведений на Кримській дослідній станції садівництва. Дерева відзначаються високою зимостійкістю й стійкістю до грибкових захворювань. Вік плодоносіння — 5-6 років, на айві з проміжним щепленням — 4 роки. Дерева сильнорослі, ростуть на родючих зволожених ґрунтах. Середня вага плодів — 120-140 г, забарвлення яскраво-жовте зі слабким рум'янцем, м'якоть ніжна, соковита, солодка, з легким кислим присмаком. Плоди можуть зберігатися до 1 місяця.

Чижовська. Сорт характеризується високою зимостійкістю та стійкістю до захворювання на парші. Вік плодоносіння — 5-6 років, дерева сильнорослі. Середня вага плодів 120-140 г, забарвлення жовте, м'якоть ніжна, з кислувато-солодким смаком. Лежкість плодів до 20 днів. Сорт відзначається високою регулярною врожайністю.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити