Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

Деякі садові культури набули невеликого розповсюдження в садах і на присадибних ділянках через високу вимогливість до кліматичних умов або ж були незаслужено забуті в останні десятиліття. Однак зі збільшенням кількості теплиць в особистих садових господарствах з'явилася можливість вирощувати теплолюбні культури навіть у регіонах із холодним кліматом. До таких плодових культур належать айва, алича, персик.

АЙВА

Айва належить до насіннячкових плодових культур. Дерева нижчі, ніж у яблуні та груші, цвітуть одиночними великими квітками. Плоди культурної айви великі, містять від 10 до 70 насінин. Айву розмножують живцями, щепленням, кореневими нащадками, іноді насінням. Вік плодоносіння айви — 3-4 роки. Вона належить до дуже вологолюбних культур. Коренева система айви проникає неглибоко в ґрунт, тому при недостатньому зрошенні якість плодів різко погіршується. Вони стають дрібними, твердими, з великою кількістю кам'янистих клітин. За моро30стійкістю айва поступається груші. У зв'язку з тим, що дерево цвіте пізно, воно не боїться весняних заморозків.

Плоди айви використовують в основному для переробки, оскільки свіжими вони малоїстівні. До переваг айви належать високий уміст вітамінів, дуже великий розмір плодів, середня вага яких становить 1-2 кг. У садах айву використовують як карликову підщепу для груші.

У культурної айви розрізняють три різновиди, які мають різну форму плодів: яблукоподібний, грушоподібний, португальський.

Для вирощування в регіонах із теплим кліматом, а також у теплицях використовують такі сорти.

Айва японська. Інша назва — Хеномелес. Родом з Японії. Чагарникова форма, виростає до 3 м, дуже світлолюбний різновид. Менш вимоглива до вологи та якості ґрунту, ніж інші сорти. Плоди дрібніші, ніж у звичайних різновидів садової айви, середня вага до 70 г, жовтувато-зеленого кольору. Використовують їх переважно для переробки.

Рясна кримська. Сорт народної селекції. Завдяки відносній зимостійкості можна вирощувати в садах, але краще — у захищеному ґрунті. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 3-4 роки. Середня вага плодів — 300 г, забарвлення лимонно-жовте, м'якоть тверда, чудово підходить для переробки. Сорт належить до самобезплідних.

Кримська ароматна. Сорт виведений у Нікітському ботанічному саду. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння — 2-4 роки. Середня вага плодів — 300 г, забарвлення лимонно-жовте, м'якоть соковита, кислувата. Дерево відносно моро30стійке, але квітки можуть ушкоджуватися весняними заморозками. Сорт належить до самоплідних.

Мир. Сорт отриманий у Криму. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2-4 роки. Сорт відносно зимостійкий, відзначається високою регулярною врожайністю. Середня вага плодів — 500-600 г, чудово підходять для консервування. Сорт належить до самоплідних.

Відмінниця. Сорт отриманий у Криму. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 3 роки. Сорт відносно зимостійкий. Належить до самоплідних.

Португальська. Сорт низької зимостійкості, дерева сильнорослі, вік плодоносіння — 4 роки. Середня вага плодів — 300-400 г, м'якоть жовта, терпка. Сорт прекрасно підходить для консервування. Належить до частково самоплідних.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.