Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

АЛИЧА

Алича є близьким родичем сливи. Має плоди чудового смаку, хоча в диких і напівкультурних дерев вони характеризуються надмірною кислотою. Зазвичай аличу прищеплюють на дикій аличі. Дерева виростають до 4-8 м. Глибина залягання основної маси коріння — 20-60 см. Вік плодоносіння — 2-4 роки. У гібридної аличі врожай одержують уже з дворічних дерев. Вік продуктивного використання в аличі від 20 до 45 років залежно від сорту.

Алича вимоглива до зрошення, хоча добре переносить посуху. Через надто короткий період спокою алича є незимостійкою рослиною, тому вирощують н у відкритому ґрунті тільки в регіоні з відносно теплими зимою та весною.

Культурна алича самобезплідна.

Оцарк Прем'єр. Сорт виведений у США. Дерева середньорослі, вік. плодоносіння — 3 роки. Має дуже великі плоди, середня вага яких становить 100 г. Забарвлення плодів рожево-фіолетове, м'якоть тверда, соковита, з чудовим смаком.

Рясна. Сорт належить до високоврожайних, не схильний до періодичності плодоносіння. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2-3 роки. Середня вага плодів — 40 г, забарвлення малиново-фіолетове, м'якоть тверда, кисло-солодка. Сорт відзначається непоганою зимостійкістю, але уражається захворюваннями.

Кизилтаська рання. Сорт виведений із дикого різновиду кримської аличі. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 3 роки.

Середня вага плодів 15-20 г, забарвлення жовте, м'якоть соковита, солодка. Сорт належить до середньозимостійких.

Пурпурова. Сорт виведений із дикої кримської аличі. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 3 роки. Характеризується високою врожайністю, не схильний до періодичності плодоносіння. Середня вага плодів — 20-25 г, темно-червоного кольору, м'якоть жовта, соковита, кисло-солодка. Сорт належить до середньозимостійких.

Десертна. Чудовий сорт, виведений у Нікітському ботанічному саду (Крим). Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 3 роки. Сорт у ряду інших відзначається високою врожайністю, у період повного плодоносіння з одного дерева одержують до 70 кг плодів. Середня вага плодів — 30-40 г, забарвлення темно-червоне, із восковим нальотом, м'якоть жовтогаряча, тверда, кисло-солодка. Сорт належить до середньозимостійких.

Піонерка. Кримський сорт, відзначається високою врожайністю, але низькою зимостійкістю. Вік плодоносіння — 3—4 роки, дерева сильнорослі. У період повного плодоносіння з одного дерева одержують 60 кг плодів. Середня вага плодів — 25-30 г, забарвлення пурпурне, м'якоть жовта, кисло-солодка. Сорт стійкий до шкідників і хвороб.

Крім перерахованих, набувають поширення сорти Василівська, Красуня, Люша вишнева та інші.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.