Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

ПЕРСИК

Через високі смакові якості персик одержав величезну популярність, але ця теплолюбна плодова культура в наших умовах найбільше підходить для вирощування в теплицях.

Дерева персика виростають до 3-5 м. Коренева система знаходиться на глибині 20-50 см. Персик належить до плодових дерев, які самозапилюються, але для підвищення врожаю його краще висаджувати ра30м із сортами-запильниками. Вік плодоносіння дерев — 2-3 роки. Дерево живе мало, а період продуктивного використання в нього становить усього 12-15 років. Плодоносить персик на сильних змішаних пагонах, плодових і букетних гілочках.

Персик належить до світлолюбних культур. Добре переносить посуху й літню спеку. Вирощувати найкраще на легких суглинних і супіщаних ґрунтах із додаванням вапна. Персик погано реагує на надлишкову вологість ґрунту.

Вирощують персик на сіянцях мигдалю гіркого та вишні повстяної.

Персик є найбільш великоплідною культурою з групи кісточкових. Залежно від сорту вага плодів персика може досягати 150-200 г. Розрізняють два різновиди персика: справжній, у якого плоди вкриті пушком, а кісточка може відокремлюватися або не відокремлюватися від м'якоті; і нектарин, у якого плоди не опушені.

При вирощуванні в саду краще висаджувати ранні сорти, які встигають визріти. А якщо температура взимку падає нижче 20 °С, персик вирощувати краще в теплиці.

Ветеран. Сорт виведений у Канаді. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2-3 роки. Урожайність середня, з одного дерева одержують до 45 кг плодів у період повного плодоносіння. Середня вага плодів — 120-130 г. Забарвлення жовте, з темно-червоним рум'янцем. М'якоть соковита, волокниста, кісточка відокремлюється. Сорт характеризується підвищеною зимостійкістю, переносить весняні заморозки до -2...-5 °С.

Братець. Сорт виведений у Нікітському ботанічному саду (Крим). Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2-3 роки. Урожайність у період повного плодоносіння становить 30-35 кг із одного дерева, а в тепличних умовах — 80-90 кг. Середня вага плодів — 125-130 г, забарвлення жовтогаряче, з розмитим рум'янцем. М'якоть жовта, солодка, слабоволокниста, з кісточкою, що легко відокремлюється. Сорт відзначається непоганою зимостійкістю, переносить весняні заморозки, але погано реагує на посуху.

30лота Москва. Кримський сорт із підвищеною зимостійкістю та стійкістю до заморозків. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2 роки. Урожайність становить 35 кг із дерева в період повного плодоносіння, у тепличних умовах — 100 кг. Середня вага плодів — 120-130 г. Забарвлення яскраво-жовте, з рум'янцем, м'якоть тверда, волокниста, чудового смаку. Кісточка відокремлюється. Сорт стійкий до грибкових захворювань.

30лотий ювілей. Сорт виведений у США. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2-3 роки. Урожайність становить у період повного плодоносіння 35-40 кг із дерева, у тепличних умовах — 100 кг і більше. Середня вага плодів — 120-130 г, забарвлення жовте, з яскравим рум'янцем, м'якоть тверда, середньосоковита, солодка. Сорт підходить для консервування. Кісточка відокремлюється.

Стійкість до морозів середня, до посухи — висока, слабко уражається попелюхою та кучерявцем.

Красна дівиця. Кримський сорт із підвищеною зимостійкістю, засухостійкий, не надто схильний до грибкових захворювань. Дерева середньорослі, урожайність у період повного плодоносіння становить 30-40 кг із одного дерева, у тепличних умовах — до 130 кг. Середня вага плодів — 110-120 г, забарвлення оранжево-жовте, з яскравим рум'янцем, м'якоть біла, з кісточкою, що відокремлюється.

Крим30н Голд. Сорт виведений у США. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2-3 роки. Плоди належать до типу нектарин. Урожайність у період повного плодоносіння становить до 50 кг, середня вага плодів — 100 г, жовтого кольору з розмитим рум'янцем. М'якоть дуже соковита, ароматна, чудового смаку. Кісточка не відокремлюється. Сорт належить до середньозимостійких, погано переносить посуху. Уражається попелюхою.

Лола. Сорт виведений в Узбекистані. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2 роки. Урожайність у період повного плодоносіння — 35-45 кг з одного дерева, а в тепличних умовах сягає 130-140 кг. Сорт схильний до періодичності плодоносіння.

Середня вага плодів — 70 г, забарвлення оранжево-жовте, із темно-червоним рум'янцем. М'якоть слабоволокниста, соковита, кісточка відокремлюється. До переваг сорту належать зимостійкість, стійкість до заморозків, до недоліків — слабка стійкість до захворювань на попелюху й плодову гнилизну. Сорт належить до типу нектарин.

Редхейвін. Сорт виведений у США, Дерева середньорослі, вирізняються високою зимостійкістю, стійкістю до весняних заморозків. Урожайність у період повного плодоносіння становить 50- 60 кг з одного дерева, а в тепличних умовах — до 100 кг. Середня вага плодів — 125-135 г, жовтогарячого кольору з розмитим рум'янцем. М'якоть соковита, тонковолокниста, солодка. Кісточка така, що відокремлюється наполовину. Сорт характеризується стійкістю до кучерявця, попелюхи, цитоспорозу.

Старк Сангло. Сорт виведений у США. Дерева середньорослі, вік плодоносіння — 2-3 роки. Урожайність у період повного плодоносіння становить 50 кг із дерева, у тепличних умовах — до 90 кг. Середня вага плодів — 125 г, забарвлення жовте, із яскравим рум'янцем. М'якоть слабоволокниста, солодка, з чудовим смаком, кісточка відокремлюється від м'якоті. За типом плодів належить до нектарину. Сорт відзначається високою зимостійкістю, але схильний до захворювання на попелюху.

Крім перерахованих вище, можуть бути рекомендовані такі сорти: Майфловер, Амсден, Пушистий ранній, Соковитий, Червонощокий, Турист, Рубіновий, Посейдон, із найбільш зимостійких — Київський ранній.

Крім зазначених плодових культур, у садах часто вирощують менш розповсюджені різновиди. Це горобина, глід, повстяка вишня, кизил, обліпиха, шовковиця, аронія, калина.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.