Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

ПОВСТЯНА ВИШНЯ

Чагарникова рослина, яка виростає до 2-2,5 м. Родом повстяна вишня з Далекого Сходу. Інші назви — томентоза, китайська вишня, Аньдо, пушиста вишня. Від звичайної вишні відрізняється опушеним листям. Може вирощуватися у вигляді дерева. Плодоносить повстяна вишня на букетних гілочках і приростах. Основна маса коріння розміщається гори30нтально на глибині до 40 см.

Вік плодоносіння — 2 роки в щеплених рослин, 3-4 роки в сіянців. Урожайність у період повного плодоносіння становить 5- 8 кг із куща. Культура належить до самобезплідних, тому її слід висаджувати ра30м із сортами-запильниками вишні.

Вирощують повстяну вишню на легких, суглинних, супіщаних і піщаних ґрунтах. Ця культура витримує великий перепад температур, їй не страшні морози до 40 °С. Улітку повстяна вишня добре переносить спеку, посуху, але гине за умови перезволоження ґрунту.

Розмножують повстяну вишню насінням, щепленням на власних сіянцях, живцюванням, відсадками. Повстяну вишню використовують не тільки як самостійну культуру, але і як карликову підщепу для сливи, аличі, абрикоса, персика.

Плоди повстяної вишні нагадують дрібні плоди звичайної вишні, але в них дуже короткі плодоніжки — не більше 0,5 см. Плоди дрібні, середня вага — 2 г. На смак солодкі, соковиті, ніжні, з легким кислим присмаком.

Повстяна вишня стійка до хвороб. Зі шкідників небезпечними для неї є попелиця, щитівка й плодожерка.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.