Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

КИЗИЛ

Чудова плодова культура із цінними плодами, які використовують як свіжими, так і консервованими. Існує у двох різновидах: чагарниковий та деревоподібний. Дерева виростають до 7 м. Кизил живе 100-200 років.

Моро30витривалість, тіньовитривалість, здатність перекосити посуху, невибагливість до ґрунтів роблять кизил продуктивною садовою культурою в тих місцях, де ґрунт малородючий. Слід ураховувати, що кизил не переносить засолених ґрунтів, найкраще росте на вапняних ґрунтах. При удобрюванні потрібно обов'язково вносити солі марганцю.

Розмножують кизил насінням і дубоподібними відсадками. Вік плодоносіння — 5-8 років. При вирощуванні рекомендується ретельно удобрювати рослину під час висаджування, регулярно вносити добрива в ґрунт у період росту й плодоносіння. Протягом вегетаційного періоду кизил 3-4 рази поливають. Якщо правильно доглядати за цією культурою, вона буде стійкою до шкідників і хвороб.

Плоди в кизилу грушоподібної форми, яскраво-червоні, декоративні. За вмістом вітаміну С плоди кизилу перевершують чорну смородину.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.