Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

ОБЛІПИХА

Належить до родини маслинкових. Росте як деревоподібний чагарник або дерево, висота обліпихи до 6 м. У зв'язку з тим, що на корінні обліпихи є бульбочкові бактерії, які зв'язують атмосферний а30т, обліпиху можна висаджувати як рослину, що покращує якість ґрунту.

Обліпиха належить до дводомних рослин. Плоди дають жіночі рослини, але для одержання врожаю висаджують на кожні 5 жіночих рослин 1 чоловічу. Квіткові бруньки на плодоносних жіночих рослинах удвічі-утричі дрібніші, ніж на чоловічих.

Обліпиха належить до самобезплідних рослин. Запилюється вітром. Дуже висока моро30витривалість обліпихи й стійкість до весняних заморозків дають можливість вирощувати її в регіонах із холодним кліматом. Обліпиха погано росте на карбонатних ґрунтах, в іншому це невимоглива, невибаглива рослина. Обліпиха належить до світлолюбних рослин. Погано переносить підвищення температури влітку понад 30 °С.

Плоди обліпихи мають яскраве жовтогаряче забарвлення, використовуються переважно для переробки. З обліпихи роблять варення, а також дуже цінну обліпихову олію. У культурних сортів урожайність у період повного плодоносіння становить 15-20 кг з однієї рослини.

Для вирощування рекомендуються такі сорти: 30лотий початок, Олійна, Вітамінна, Жовтогаряча, Самородок, Сибірська, Дар Катуні, Промениста, Улюблена, Новина Алтаю, Чуйська.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.