Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

ШОВКОВИЦЯ

Дуже популярна садова культура, плоди якої вживають свіжими, сушать, з них готують чудове вино. У народній селекції відома давно. Як лікарська рослина використовується при захворюванні на цукровий діабет.

Завдяки стійкості до пилу й забруднення повітря шовковиця добре підходить для вирощування в межах міста.

Шовковиця належить до світлолюбних, засухостійких і зимостійких рослин. Розмножують її насінням, живцями й щепленнями. Шовковиця належить до дводомних роздільностатевих рослин, запилюється вітром. Тому висаджують одночасно чоловічі й жіночі екземпляри, прищеплюють у крону живці іншої статі. У деяких сортів шовковиці чоловічі та жіночі квітки знаходяться в одному суцвітті.

Існують два основних різновиди шовковиці: чорна й біла, які розрізняються за кольором плодів. Плоди білої шовковиці солодші, але в плодах чорної шовковиці міститься підвищена кількість органічних кислот і вітаміну С.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.